TRAGEDIA W STANISŁAWICACH. NIE ŻYJE 2. MŁODYCH LUDZI

Autor , 18.10.2013, 11:34

W Stani­sła­wicach gm. Kozienice w wypadku BMW zginęło dwóch młodych mężczyzn, miesz­kańców Stanisławic.

O 2:05 dyżurny KPP w Kozie­nicach otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym do którego doszło w Stani­sła­wicach gm. Kozienice. Kierujący, jadąc ze Stani­sławic do Kozienic najpraw­do­po­dobniej stracił panowanie nad BMW, którym podróżował wraz z pasażerem . Auto uderzyło w  ogrodzenie posesji następnie w słup trakcji energe­tycznej . BMW złamało się na pól. Mężczyźni ponieśli śmierć na miejscu.
Kozienicka policja apeluje o zachowanie wszelkich środków ostrożności, zmienna pogoda, spadające liście, szybko zapadający zmrok mogą pogorszyć warunki jazdy. Bądźmy ostrożni. (na podstawie komunikatu KWP Radom)
Tyle zostało z przodu BMW…

wypadek_wrak06

… i z tyłu

wypadek_007


Zdjęcia z miejsca tragedii. Fot. Tygodnik OKO

wypadek_9054

Ekipa PGE kończy montaż nowego słupa, w identyczny wbiło się BMW. Energetycy do tej pory widzieli takie zniszczone słupy ale przez tiry lub ciężarówki.

wypadek_9063

Siła uderzenia była tak duża, że elementy samochodu i części płotu rozrzucone zostały na odległość kilku­dzie­sięciu metrów. W budynek widoczny w tle wbił się zawias z furtki.

wypadek_9058

13 komentarzy

#1kolega 2Październik 22, 2013, 7:53 pm

Panie Edmundzie. Bardzo bym prosił aby zainte­resował się pan raczej tym co się zdarzyło po wypadku i opisał prace policji i służ medycznych nie zważając na okoliczności wypadku i wyjaśnił jak to możliwe ze czapka jednej z ofiar wraz ze szczątkami jego głowy została pozostawiona na miejscu wypadku i została znaleziona przez kolegów chłopaków którzy zginęli. Policjanci poinfor­mowani przez nich o tym po przyjeździe zgodnie stwierdzili,że pewnie psy musiały rozwłóczyć… bardzo proszę pomyśleć o artykule na temat przeszkolenia służb, które zajmują się takimi wypadkami.

#2lazaaaPaździernik 22, 2013, 4:02 pm

jakby 100 jechali to samochod tak by nie wygladal i slupa energe­tycznego by nie skosili

#3BlankaPaździernik 22, 2013, 11:36 am

Aż żal czytać, co niektórzy z Was wypisują i jak obraź­liwych słów używają.… Tragedia się stała wielka, ale nie obrażajcie innych na forum.… . Szczerze współ­czujemy rodzinie, znajomym, bo to wielka tragedia, ale wypisywanie wszelkich obelg pod adresem innych nie jest stosowne.… Szanujmy siebie nawzajem, a przede wszystkim zachowajmy rozsądek, łączmy się w cierpieniu z rodzinami poszko­do­wanych.… Życia niestety im nie wrócimy, ale jedyne co możemy zrobić to pomodlić się za dusze zmarłych i za ich rodziny przeży­wające teraz wielką traumę.…. Wypisywanie obelg w niczym nie pomoże, to nie złagodzi bólu po tak wielkiej stracie.….

#4BratPaździernik 20, 2013, 8:27 pm

Panie wielki redaktorze dziękujemy bardzo za udzielanie "szczerych informacji" na temat wypadku w którym zginęli nasi synowie, bracia, koledzy na prawdę aż serce się kraje gdy od osób 3-​​cich dowiaduję się ''jak to było na prawdę'' aż żal pomyśleć że jest pan takim bezmózgiem by opowiadać ludziom jak wyglądały ciała po wypadku, w jakich okolicz­no­ściach to się wydarzyło… droga hieno kozie­nickiego oka .… weź się czasem zamknij zanim puścisz famę która może kogoś zranić doszczętnie… pomyślałeś może o tym co by było gdyby się dowie­dzieli o tych plotkach rodzice Łukasza lub Jacka ?! gdyby to ode mnie zależało już dawno straciłbyś pracę… bez prawa wykonywania zawodu…
Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci na wieki, wieków amen. [*]

    #5Edmund KordasPaździernik 20, 2013, 10:21 pm

    Wiem w jakim towarzystwie i z kim, rozma­wiałem prywatnie na ten temat i kto jakie opinie, wątpliwości czy pytania wypowiadał na ten temat.
    Nie odpowiadam natomiast za to, kto i jak przekazuje, przekręca moje słowa lub dodaje jeszcze coś "od siebie" . NIGDZIE, czy to w oficjalnej rozmowie czy na tej stronie nie pozwoliłem sobie na opinie, które mi się przypisuje. A chłopaków po prostu żal, bez względu na to jak i dlaczego tak się stało.

#6AdiPaździernik 20, 2013, 3:44 pm

Słupy między płotkami były betonowe i to w nie walnęli

#7PiterPaździernik 20, 2013, 11:13 am

Brawa dla kierowcy.

#8damaPaździernik 20, 2013, 10:47 am

licznik nie zatrzymał się na 200!!! Ludzie puścili plotę i teraz każdy tą głupotę powtarza. Zasta­nówcie się co wypisujecie.

#9kolegaPaździernik 20, 2013, 9:45 am

(do autora tego artykułu ) skoro byłeś na miejscu tragedii i robiłeś(aś) zdjęcia , to gdzie był ten betonowy płot , bo ten co został zniszczony był drewniany z betonowymi słupkami , rada na przyszłość żebys droga hieno urzywał mózgu w końcu po coś jest …

    #10Edmund KordasPaździernik 20, 2013, 11:30 am

    Taka była treść komunikatu KWP w Radomiu. Fakt nie ma tam betonowego ogrodzenia, nasz reporter był tam gdy energetycy zakończyli stawianie nowego słupa. I tyle w temacie drogi kolego, a czy były słupki czy płot, to już nieważne. Dwóch druhów nie stawi się już na zbiórkę.

#11miesz­kaniec stanisławicPaździernik 19, 2013, 11:13 pm

na 200 sie licznik zatrzymał.

#12pikoPaździernik 18, 2013, 10:24 pm

Rety, ile oni jechali 200 przez tą wioskę

Dodaj swój komentarz:

Imie:
E-mail:
Strona:
Komentarz:

Inne artykuły w tej kategoriiidź do strony głównej

CO JEST GRANE? ATRAKCJE NA WEEKEND

CO JEST GRANE? ATRAKCJE NA WEEKEND

   W najbliższy weekend na miesz­kańców naszego regionu czeka cała masa atrakcji. Podpo­wiadamy, gdzie warto się wybrać. GMINA GŁOWACZÓW. W niedzielę odbędą się dożynki gminne. O godz. 9:30, przed budynkiem Urzędu Gminie w Głowa­czowie zapla­nowane jest spotkanie uczestników, skąd do Kościoła p.w. Wawrzyńca w Głowa­czowie przema­szeruje korowód dożynkowy. GMINA KOWALA. 23 – 24 sierpnia odbędą się Dni Kowali. Podczas dwudniowej imprezy z całą

DESPERAT CHCIAŁ ZGINĄĆ POD KOŁAMI POCIĄGU

DESPERAT CHCIAŁ ZGINĄĆ POD KOŁAMI POCIĄGU

   To była błyska­wiczna akcja policjantów z Pionek. Na szczęście w porę przyszła pomoc i nie doszło do tragedii. 32 – letniemu miesz­kańcowi powiatu radom­skiego nie udało się targnąć na swoje życie. Zdespe­rowany człowiek trafił pod opiekę lekarską. Wszystko zaczęło się w ponie­działek wieczorem od telefonu do dyżurnego o tym, że w okolicach niestrze­żonego torowiska w Jedlni-​​​​Letnisko leży mężczyzna. Chwilę po tym, na miejscu

TRAGEDIA POD MAGNUSZEWEM. 3 OSOBY NIE ŻYJĄ

TRAGEDIA POD MAGNUSZEWEM. 3 OSOBY NIE ŻYJĄ

3 osoby nie żyją, a 5 zostało rannych w wyniku zderzenia busa z samochodem osobowym, do którego doszło dzisiaj około godz. 9:00 w miejscowości Żelazna Nowa (Gmina Magnuszew). Busem podró­żowało 18 osób. — Z relacji świadków wynika, że jadący w stronę Kozienic samochód osobowy marki Peugeout zjechał na przeciwny pas ruchu, jadący w kierunku Warszawy kierowca busa, żeby uniknąć zderzenia zjechał na lewy

INNI PAMIĘTAJĄ, A KOZIENICE?

INNI PAMIĘTAJĄ, A KOZIENICE?

W całym kraju i w okolicznych miastach uroczyście obchodzona jest 70. rocznica wybuchu Powstania Warszaw­skiego. Z przykrością infor­mujemy, że w Kozie­nicach o rocznicy najwy­raźniej zapomniano.  W Warce, w Dworku na Długiej przez cały dzień organi­zowane są różne zajęcia dla dzieci i młodzieży związane z tematem Powstania. — Wykonamy między innymi duży rysunek kredą przed Dworkiem, by uczcić pamięć walczących. Ponadto odbywają się różne gry

CZOŁOWI POLSCY KOLARZE W KOZIENICACH [ZDJĘCIA]

CZOŁOWI POLSCY KOLARZE W KOZIENICACH [ZDJĘCIA]

Trwa 57 MIĘDZY­NA­RODOWY WYŚCIG KOLARSKI DOOKOŁA MAZOWSZA. Podczas trzeciego etapu wyścigu, kolarze rywalizują na trasie przebie­gającej przez Kozienice i okoliczne gminy. Łączna długość etapu to 161,4 km. Droga wiedzie od Kozienic, przez Stani­sławice, Brzózę, Ryczywół, Świerże Górne, Piotr­kowice, Cudów i kończy się Kozie­nicach. Zawodnicy mają do pokonania 3 okrążenia.  Wyścig rozpoczął się w samo południe pod basenem przy ul. Legionów.  

czytaj więcej
Miejsce na Twoją reklamę w formacie 468px szerokości na 60px wysokosci.

Kontakt do redakcji

Tygodnik OKO
Redakcja i Biuro reklamy
26-900 Kozienice, ul. Konstytucji 3 Maja 3
Tel./fax.: 48 614 22 52, mobie: 512 495 193

Wydawca i red. naczelny:
Edmund Kordas

Sieci społecznościowe

Popularne kategorie

© 2013 Tygodnik OKO