Moc dobroczynności

  • 13.04.2017, 15:02 (aktualizacja 26.04.2017 15:07)
  • Red.
Moc dobroczynności Enea Wytwarzanie
13 kwietnia członkowie Wolontariatu Pracowniczego Enei Wytwarzanie we współpracy z kozienickim MOPS-em finalizowali zbiórkę darów „Paczka wielkiej mocy”. Do najbardziej potrzebujących trafiły: sucha żywność, zabawki, chemia, pościel itp. Akcje charytatywne energetyków nie są niczym nowym, jednak teraz, dzięki energii wolontariuszy, nabierają one nowej mocy.

Dotychczasowe akcje charytatywne miały charakter okolicznościowy. Jednak osobom zaangażowanym w ruch wolontariatu pracowniczego to nie wystarcza. Dzięki wsparciu i pod patronatem Fundacji „Enea” będą mogli pomagać potrzebującym na co dzień. Wynika to zarówno z z potrzeby serca, jak i misji społecznie odpowiedzialnej spółki.

Obecnie wolontariat Enei Wytwarzanie skupia 31 osób. Nastroje w zespole są dobre, wręcz entuzjastyczne. Jak powiedziała nam jedna z wolontariuszek – Monika:

Jest to dla nas bardzo budujące, zwłaszcza w okresie przedświątecznym. Widzieliśmy, że rodziny z jakimi się spotkaliśmy, były zadowolone. Złożyliśmy im życzenia.

Jak podkreślają uczestnicy akcji, elektrowniany wolontariat nie jest zamknięty. W jego działania może włączyć się każdy. – Jesteśmy otwarci – podkreśla Justyna, koordynatorka zespołu, i dodaje – Mamy dużo planów jeśli chodzi o wiosenny czas. Chcielibyśmy współpracować z warsztatami terapii zajęciowej, zrewitalizować ogródek itp.

Warto dodać, że w ramach grupy istnieją również inne inicjatywy dobroczynne. Wolontariusze Eneii Traiding oraz Enei Wytwarzanie przekazali tego samego dnia na rzecz Placówki Socjalizacyjnej „Panda” pościel. Jak ustalono w wywiadzie, taka była najważniejsza potrzeba podopiecznych.

Zaangażowanie wolontariuszy przekłada się nie tylko na uśmiech osób obdarowanych. Rodzi również nadzieję, są osoby gotowe nieść pomoc innym z własnej woli. Budujące jest to, że dobroczynność może być napędzana nie tylko mocą turbin, ale i siłą ludzkich serc.

Red.
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Stanley
Stanley 13.04.2017, 16:30
Redaktory z niezależnego łoka się podszkolą trochę. Jeżeli już odmieniamy to piszemy "Enei" a nie "Eneii". Jest jeszcze jedna literówka, ale to sami musicie znaleźć.

Pozostałe