Policja apeluje o rozwagę

Policja apeluje o rozwagę Pixabay
Długi weekend to nie tylko czas wypoczynku. To również okres, w którym natężenie ruchu wzrasta, jak również dochodzi do licznych włamać i innych wypadków losowych. Mimo podjętych przez policję działań nie powinniśmy mieś wątpliwości - o własne bezpieczeństwo warto zadbać samemu.

Między 28 kwietnia a 3 maja będą prowadzone znacznie częściej kontrole na drodze. Warto jednak pamiętać o tak podstawowych rzeczach jak dobry stan techniczny pojazdu, dostosowanie jazdy do warunków na drodze, prowadzenie auta w dobrej kondycji psychofizycznej. I nie chodzi tu tylko o alkohol i inne używki. Zmęczenie też wydłuża czas naszej reakcji. Jak podaje KPP Kozienice: "Po dwóch–trzech godzinach jazdy należy obowiązkowo zrobić co najmniej 15-minutową przerwę w bezpiecznym miejscu – na parkingu, przy motelu, na stacji paliw".

Wiele osób, które wyjeżdża na długi weekend zapomina o zabezpieczeniu swojego mienia. Jak przestrzega KPP: "Przed wyjazdem zamknijmy drzwi i okna, (...) Nie nagłaśniajmy informacji o planowanym wyjeździe i nie zostawiajmy tego rodzaju informacji na automatycznej sekretarce. Starajmy się nie pozostawiać w mieszkaniu wartościowych przedmiotów ani gotówki. Pamiętajmy też o tym, by zakręcić zawory z wodą i gazem".

Wiele z tych zaleceń wydaje się oczywistych. Niestety, codzienna praktyka często bywa inna.

Admin admin
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe