Majówkę czas zacząć

  • 30.04.2017, 22:07 (aktualizacja 30.04.2017 22:50)
  • Red.
Majówkę czas zacząć red.
30 kwietnia miało miejsce w wareckim muzeum otwarcie "Strefy zdrowia i relaksu w parku na Winiarach". Impreza była skierowana do tych, którzy chcą wypoczywać aktywnie, jak i tych, którzy chcą... po prostu zrelaksować się.

Imprezę rozpoczął poranny jogging wraz z uznanym biegaczem - Arturem Błasińskim. Sportowiec nie tylko poprowadził kolumnę amatorów aktywności fizycznej. ,Przeprowadził też wykład na temat prawidłowej techniki biegu, rozgrzewki i rozciągania po treningu. Wykorzystał do tego m.in. nową infrastrukturę sportową (mini-siłownia), jaka została właśnie zamontowana w parku. Ok. godz. 10:30 w parku miała miejsce sesja bokwy.

O 15:00 rozpoczął się koncert orkiestry miejskiej Moderato. Swoje stoiska wystawili też miejscowi twórcy i producenci. Nam do gustu przypadło rękodzieło powstałe w kawiarni "Galeria Rynek". Wypoczynek był tym łatwiejszy, że dzięki realizacji "Strefy..." muzeum zaczęło dysponować kilkudziesięcioma leżakami. Warto o tym pamiętać, zwłaszcza jak przyjdą prawdziwie ciepłe letnie i wiosenne dni.

Całość zakończył koncert Ostatniej Paczki - tria tworzonego przez Leszka Owczarczyka, Bogdana Sabałę i Sławka Klimczuka. W przerwach między utworami muzycy opowiadali o kulisach powstania utworów i o życiu, co było w zasadzie tym samym. Np. piosenka o dylematach kawalera została zainspirowana... dylematami kawalera. Obserwacja musiała być trafna i prawdziwa, ponieważ publiczność uśmiechała się pod nosem wymownie i kiwała głową. Jest coś na rzeczy.

"Strefa zdrowia i relaksu" powstała dzięki dofinansowaniu z funduszu społecznego Grupy Żywiec.

Red.
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe