Nauka i samorząd

  • 19.05.2017, 21:18 (aktualizacja 19.05.2017 21:25)
  • Admin admin
Nauka i samorząd
19 maja w Kozienicach wystartował konferencja naukowa „Finanse Samorządu Terytorialnego: organizacja, funkcjonowanie i kierunki rozwoju". Potrwa ona dwa dni. Przez ten czas i naukowcy, i samorządowcy będą zajmować problemem zarządzania jednostkami samorządu terytorialnego.

Konferencja ma charakter ogólnopolski, interdyscyplinarny (dominują przedstawiciele prawa, ekonomi i nauk o zarządzaniu). W jej planie znalazły się wystąpienia 35 prelegentów w kilku blokach tematycznych. Znaleźli się wśród nich reprezentanci takich ośrodków akademickich jak: UJ, SGH, UMCS, UHT w Radomiu, oraz przedstawiciele instytucji publicznych. Podchodzili oni do różnych problemów m.in. ochrony środowiska, sporów kompetencyjnych, obrotu nieruchomościami, zarządzania mieniem komunalnym. Motywem przewodnim wszystkich wystąpień są sprawy finansowe.

Okazji do spotkań środowiska naukowego i samorządowego brakuje. Tracą na tym obie grupy. To czy tak nawiązany dialog przyniesie realne rozwiązania – czas okaże.

Admin admin
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe