To się nazywa pierwsza pomoc

  • 19.05.2017, 21:29 (aktualizacja 19.05.2017 21:31)
  • Red. I LO
To się nazywa pierwsza pomoc mat. LO
W dniu 18 maja 2017 r. na terenie Ośrodka Wypoczynkowego KCRiS w Kozienicach odbył się etap rejonowy XXV Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK. W etapie tym wzięło udział 26 drużyn z powiatu kozienickiego (ok. 130 osób) i gościnnie jedna drużyna z Sobolewa (powiat garwoliński). I Liceum Ogólnokształcące im S. Czarnieckiego w Kozienicach reprezentowali uczniowie ze Szkolnej Grupy Medycznej, którzy zajęli I i II miejsce osiągając maksimum punktów:

Drużyna I

1. Karolina Kurek – kapitan drużyny

2. Karolina Musiał

3. Aleksandra Kania

4. Marcin Tasak

5. Kamil Wojdyr

Drużyna II

1. Zuzanna Wolszczak - kapitan drużyny

2. Dominika Pyrka

3. Michelle Ingalis

4. Wioletta Płaza

5. Adam Różański

Opiekunem Grupy Medycznej jest p. Edyta Tarczyńska, nauczyciel chemii oraz Edukacji dla Bezpieczeństwa.

Celem mistrzostw jest podniesienie poziomu wiedzy młodzieży z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz przeciwdziałanie występowaniu wypadków poprzez upowszechnianie zasad bezpieczeństwa. Oceniana jest nie tylko wiedza zawodników, ale również praktyczne wykorzystanie umiejętności, nabytych podczas zajęć z pierwszej pomocy. Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża organizowane są dla młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Startują w nich pięcioosobowe zespoły, które w trakcie mistrzostw udzielają pierwszej pomocy na specjalnie zaaranżowanych na potrzeby mistrzostw stacjach. Pozorowane wypadki przygotowywane są przy użyciu profesjonalnych środków i rekwizytów (sztuczna krew, pudry, farby) i wyglądają bardzo realistycznie.

W tym roku na stacjach młodzież zmagała się z resuscytacją krążeniowo-oddechową, rozciętym łukiem brwiowym, oparzeniem, złamaniem zamkniętym, ciałem obcym w ciele i krwotokiem. Drużyny rozwiązywały również test sprawdzający wiedzę z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej i historii PCK.

W kategorii szkoła podstawowa I miejsce zajęła drużyna z PSP Nr 1 w Kozienicach.

W kategorii szkoła gimnazjalna I miejsce zajęła drużyna z Publicznego Gimnazjum w Gniewoszowie.

W kategorii szkoła ponadgimnazjalna bezkonkurencyjni okazali się uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Czarnieckiego w Kozienicach osiągając maksimum punktów i zajmując I i II miejsce stali się reprezentantami naszego powiatu w etapie okręgowym mistrzostw, który odbędzie się 27 maja 2017 r.

Red. I LO

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kompanion
kompanion 24.05.2017, 08:55
Cieszy mnie widok młodych ludzi, którzy chcą pomagać. Świetna inicjatywa! Czekam na prozdrowotne akcje o odżywianiu, aktywności fizycznej i oczyszczaniu organizmu ze złogów tak jak tutaj: http://babka-plesznik.net.pl

Pozostałe