KS Energia Kozienice na rowerach w Stężycy

• 17.08.2017, 12:58
  • Red.
KS Energia Kozienice na rowerach w Stężycy fot. Mat. organizatorów
13 sierpnia w Stężycy przy ośrodku Wyspa Wisła odbył się 13 wyścig z cyklu Poland Bike Maraton. Na starcie stanęło ponad 400 uczestników w tym 9 zawodników KS Energia Kozienice. Pogoda tego dnia sprzyjała wyścigom, temperatura oscylowała w okolicach 22-23 stopni oraz padał lekki deszczyk. Trasa Mini podczas tego etapu liczyła 32 km natomiast dystans max z przyczyn technicznych został skrócony do "zaledwie" 44 km. Nasi zawodnicy startowali na obu dystansach.

Większa część trasy zaliczanej do szybkich prowadziła przez leśne dukty, ścieżki po igliwiu oraz szutrowe leśne oraz polne drogi. W większości piaski można było uniknąć korzystając z bocznych ścieżek lub trawy pomiędzy koleinami.

Wśród naszych zawodników trasę MINI najszybciej pokonał Piskozub Jarosław który z czasem 1:21:52 uplasował się na 13 pozycji w swojej kategorii wiekowej oraz udało mu się wywalczyć awans do 6 sektora. Kolejna na mecie pojawiła się Wiktoria Kubik z czasem 01:35:33, która zarazem wygrała swoją kategorie. Po nich na mecie zameldował się Mikołaj Wieczorek z czasem 02:01:51. Startujący również na dystansie MINI nasz nowy zawodnik Paweł Wyczółkowski pokonał trasę w czasie 01:11:46 jednocześnie zajmując III miejsce w swojej kategorii wiekowej, zaś Patryk Sochaj z powodu kontuzji kolana nie ukończył wyścigu.

Wśród zawodników jadących na dystansie MAX najszybszy był Justyn Wójcik który z czasem 01:43:08 uplasował się na 6 pozycji w swojej kategorii. Po nim na mecie zameldował się Piotr Nowakowski z czasem 01:52:11 oraz Rafał Wietrzyk 01:54:14. Kolejny był Mateusz Rosiak 01:59:38 jednocześnie zajmując III miejsce w swojej kategorii, a za nim na metę dojechał Waldemar Strzelczyk 2:00:01. Drużynowo po raz kolejny zajęliśmy wysokie III miejsce, dzięki czemu awansowaliśmy na 7 pozycje w generalnej klasyfikacji całego cyklu. Gratulacje dla wszystkich z osobna jak i całej drużyny!Kolejny start z cyklu Poland Bike Maraton odbędzie się w Nieporęcie dnia 26.08 (sobota). Nasi zawodnicy zameldują się tam i powalczą o kolejne świetne miejsca! Powodzenia!

Materiał: KS Energia Kozienice