Enea Akademia Talentów wystartowała w Kozienicach.

  • 8.10.2017, 08:14 (aktualizacja 08.10.2017 08:54)
  • Admin admin
Enea Akademia Talentów wystartowała w Kozienicach. OKO
Wraz z nowym rokiem szkolnym rozpoczął się nabór zgłoszeń do Enei Akademii Talentów, w której uczniowie mogą ubiegać się o stypendia w wysokości 3 000 zł, a szkoły o granty o wartości 10 000 zł.

   Konferencja prasowa poświęcona inauguracji pierwszej edycji programu w regionie kozienickim miała miejsce
w piątek 6 października w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach.
   O założeniach i głównych zasadach Enei Akademii Talentów opowiadali wiceprezes Enei Wytwarzanie ds. korporacyjnych Jan Mazurkiewicz oraz prezes Fundacji Enea Sławomir Krenczyk.

   Enea Akademia Talentów skierowana jest do uczniów szkół podstawowych (od V klasy wzwyż) i gimnazjów, którzy mają udokumentowane osiągnięcia i rozwijają swoje talenty w nauce, sztuce lub  sporcie. Zgłaszać mogą się również publiczne szkoły podstawowe i gimnazjalne, które zamierzają realizować projekty wspierające rozwój zainteresowań swoich uczniów. Program kierowany jest do uczniów i placówek z tych obszarów Polski, na których Grupa Enea jest szczególnie aktywna biznesowo. To także okolice Kozienic.

Zgłoszenia do Akademii Talentów przyjmowane są do 15 października, wyłącznie poprzez stronę

www.enea.pl/pl/akademiatalentow

. W drugim etapie,
do którego jury zakwalifikuje maksymalnie 36 uczniów i 30 szkół, będzie do przygotowania zadanie konkursowe. Najlepsi zostaną wybrani przez jury oraz w głosowaniu internautów. Zwycięzców – uczniów i szkoły poznamy 10 stycznia 2018 roku.

– Społeczna odpowiedzialność biznesu wpisana jest w działalność Enei Wytwarzanie i stanowi ważny element naszej aktywności biznesowej – podkreślał Jan Mazurkiewicz, wiceprezes Enei Wytwarzanie ds. korporacyjnych.

– Jako Grupa chcemy być w bliskim kontakcie z najbliższym otoczeniem. Z myślą o nim projektujemy i realizujemy działania takie jak Enea Akademia Talentów, których celem jest wspieranie, aktywizacja i rozwój na różnych płaszczyznach życia lokalnych społeczności. Kozienice są jedną ze „stolic” Grupy Enea, dlatego liczymy na duże zainteresowanie programem w całym regionie radomskim
– powiedział Sławomir Krenczyk, prezes Fundacji Enea.

– Enea Akademia Talentów doskonale współgra z realizowanymi przez Gminę Kozienice programami stypendialnymi z których korzystają najlepsi uczniowie i studenci. To przyszła elita naszej gminy. Teraz będziemy mogli się nawzajem dodatkowo motywować. Poprzeczka jest ustawiona niezwykle wysoko, ale Gmina Kozienice lubi rywalizować z najlepszymi, dlatego zachęcam wszystkich, zdolnych uczniów do startu w programie Fundacji Enea – dodał Tomasz Śmietanka, burmistrz Kozienic.

   Miłym akcentem konferencji były występy Samuela Ćwieka i Kacpra Molendy, młodych, utalentowanych muzyków, podopiecznych szkoły muzycznej I stopnia w Kozienicach.

Więcej informacji o Enei Akademii Talentów oraz regulaminy konkursu znajdują się na stronie www.enea.pl/pl/akademiatalentow

 Organizatorami  akcji
są Fundacja Enea oraz Enea SA. Patronat honorowy objęli m.in. Minister Edukacji Narodowej i Rzecznik Praw Dziecka.

Admin admin

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe