Jak dokonać właściwego wyboru fotelika samochodowego?

  • 1.12.2017, 10:13
  • Grupa Tipmedia
Jak dokonać właściwego wyboru fotelika samochodowego?
Fotelik samochodowy jest w dzisiejszych czasach niezbędny w wyposażeniu samochodu każdej rodziny, która podróżuje samochodem.

Biorąc pod uwagę to, że dziecko nieraz spędza długie godziny w samochodzie, powinien być to fotelik nie tylko bezpieczny ale również bardzo wygodny. Dzięki wysiłkom producentów, foteliki dziecięce mają coraz więcej zastosowanych technologii, które nie tylko chronią dziecko przed kolizją ale również zapewniają niezwykły komfort podczas jazdy samochodem w krótkie i długie trasy. Foteliki samochodowe wychodzą również naprzeciw potrzebom rodziców, którzy są wtedy pewni, że ich dziecko podróżuje bezpiecznie i wygodnie.

Fotelikiem, który dba nie tylko o bezpieczeństwo dziecka ale również dba o komfort malucha, jest fotelik Maxi Cosi Tobi. Fotelik ten zapewnia dziecku wygodną pozycję podczas podróżowania, a wysokie siedzisko i widok za oknem samochodu, zainteresuje najbardziej znudzone dziecko.

Zaletą fotelika jest także pięciostopniowa regulacja siedziska od pozycji pionowej poprzez półleżącą i poziomą. Nie trzeba wysiadać z samochodu, ponieważ fotelik łatwo ustawić pozycji leżącej, nawet będąc w samochodzie. Fotelik Maxi Cosi Tobi montuje się za pomocą samochodowego pasu bezpieczeństwa, którego trzypunktowa prowadnica biegnie nad zagłówkiem okalając fotelik, prowadząc przez dolne naciągacze i wpinając pas do klamry samochodu. Zagłówek fotelika podlega regulacji, podobnie jak uprząż szelek, którą się poszerza podczas wkładania dziecka do fotelika. Dodatkowo fotelik wyposażony jest w naciągacz, który prawidłowo unieruchamia dziecko w foteliku, co wpływa na jego bezpieczeństwo podczas jazdy.

Fotelik Maxi Cosi Tobi posiada zaawansowaną ochronę w wypadku kolizji drogowych. Posiada dodatkową ochronę boczną – Side Protection System oraz pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa. Fotelik jest bardzo stabilny w połączeniu z pasem samochodowym, otrzymał bardzo dobre wyniki w testach fotelików samochodowych, montowanych samochodowym pasem bezpieczeństwa. Dzięki temu, że można zdejmować pokrycie fotelika, można je czyścić w pralce.

 

Artykuł sponsorowany

Grupa Tipmedia
Podziel się:

Pozostałe