XXI Rajd Nadwiślański szlakiem Dinozaura i Żółwia

  • 30.05.2019, 14:07 (aktualizacja 30.05.2019, 14:48)
  • Edmund Kordas
XXI Rajd Nadwiślański szlakiem Dinozaura i Żółwia
W sobotę 18 maja odbył się XXI Rajd Nadwiślański zorganizowany przez Oddział PTTK w Kozienicach. Uczestniczyło w nim ponad 70 turystów indywidualnych oraz uczniów ze szkół podstawowych w Janikowie, Wólce Tyrzyńskiej, Brzeźnicy i Ryczywole.

   Trasa rajdu wiodła szlakiem „Dinozaura i Żółwia”, na odcinku Lipsko - Solec nad Wisłą. Pogoda jak zwykle dopisała. Uczestnicy mogli podziwiać na trasie ciekawą przyrodę doliny Krępianki. Po trzech godzinach marszu uczestnicy dotarli na rynek w Solcu nad Wisłą. Tu odbył się test krajoznawczy z trasy rajdu oraz test wiedzy o Elektrowni Kozienice, w którym nagrody ufundował Partner rajdu, czyli Enea Wytwarzanie. Zwycięzcom wręczono nagrody, a następnie turyści zwiedzili zabytki Sola, w tym ruiny zamku Kazimierza Wielkiego, Rynek     i kościół farny. Oczywiście nie mogło zabraknąć spaceru nad Wisłą.

 

   Partnerem XXI Rajdu Nadwiślańskiego była Enea Wytwarzanie. Rajd został dofinansowany ze środków Gminy Kozienice.

Edmund Kordas

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe