Artystyczne Ucztowanie

  • 11.08.2021, 08:58 (aktualizacja 11.08.2021, 09:10)
  • Tygodnik OKO
Artystyczne Ucztowanie
Koncertem uczestników warsztatów pianistycznych zakończył się III Czarnoleski Festiwal Sztuk - Sztuka Wolności. Od 18 lipca do 1 sierpnia publiczność miała okazję doświadczyć mnogości przeżyć artystycznych od koncertów jazzowych na światowym poziomie przez recitale fortepianowe wybitnych artystów, aż po Requiem Mozarta. Partnerem wydarzenia była Enea Wytwarzanie.

Przez dwa tygodnie festiwalowa publiczność miała okazję oglądać znakomitych artystów i zespoły, w tym Polską Operę Królewską, Marka Toporowskiego i Concerto Polacco, Pawlik and Pawlik czy Filip Wojciechowski Trio. Jeden dzień był poświęcony muzyce ludowej, odbywały się też warsztaty pianistyczne, wykłady, wystawa fotograficzna Barbary Polakowskiej oraz wernisaż poplenerowy uczniów Martyny Tarasiewicz. Szczególnym wydarzeniem stała się premiera Czarnoleskiej Orkiestry Festiwalowej pod dyrekcją Rafała Janiaka.

Koncerty i wydarzenia festiwalowe odbywały się w miejscach związanych z Janem Kochanowskim: Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie, Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Zwoleniu, Kościele pw. Św. Stefana w Policznie, Kościele pw. Św. Trójcy w Gródku, Kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Opactwie oraz Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu Dolnym - Oddział Zamek w Janowcu. Wielu melomanów nie opuszczało ani jednego wydarzenia, a większość z nich przyjmowała występy artystów z ogromnym entuzjazmem.

Organizatorem III Czarnoleskiego Festiwalu Sztuk jest Fundacja Rzeka EN, a dyrektorem artystycznym Edward Wolanin, który sam miał recital pianistyczny.

Enea Wytwarzanie po raz kolejny znalazła się w gronie partnerów Czarnoleskiego Festiwalu Sztuk, w tym roku natomiast po raz pierwszy organizatorzy planują wspólnie z Eneą upamiętnić to artystyczne wydarzenie wydając płytę.

 


 

Tygodnik OKO

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe