SP ZZOZ w Kozienicach apeluje o przestrzeganie reżimu sanitarnego

  • 02.11.2021, 17:58
  • Albert Kopański
SP ZZOZ w Kozienicach apeluje o przestrzeganie reżimu sanitarnego
Nawiązując do wcześniejszych informacji o bieżącej sytuacji w SP ZZOZ w Kozienicach informujemy, że z dniem 02 listopada 2021 roku rozpoczęliśmy realizację pilotażowego programu „Profilaktyka 40 PLUS”. Program ten ma na celu objęcie świadczeniobiorców w wieku od 40 roku życia profilaktyczną diagnostyką w zakresie najczęściej występujących problemów zdrowotnych. Dzięki badaniom profilaktycznym można wykryć chorobę bardzo wcześnie i uniknąć długotrwałego, a czasem nieskutecznego leczenia, które jest konsekwencją zbyt późnej diagnozy. Badania profilaktyczne należy wykonywać regularnie, by nie przeoczyć początkowo drobnych problemów związanych ze zdrowiem i zareagować odpowiednio wcześnie, aby nie dopuścić do powikłań

Jednocześnie przypominamy, że prowadzimy diagnostykę i leczenie onkologiczne (DILO) w ramach szybkiej ścieżki onkologicznej w zakresie urologii.

W związku ze zwiększoną ilością zachorowań na COVID-19 zwracamy się z apelem do wszystkich ludzi o zachowanie ostrożności i stosowanie reżimu sanitarnego. Obowiązkowo przed wejściem do SP ZZOZ w Kozienicach należy zdezynfekować ręce i zasłonić usta i nos. Oczekujemy, że jeżeli ktoś nie wierzy w istnienie choroby COVID-19 i bagatelizuje stosowanie zaleceń służb sanitarnych, z szacunku do innych osób przed wejściem do SP ZZOZ w Kozienicach zasłoni usta i nos oraz zdezynfekuje ręce.

Mimo zwiększonej ilości zachorowań na COVID-19 obserwujemy znaczne rozluźnienie wśród ludzi. Coraz więcej osób nie stosuje się do zaleceń przestrzegania reżimu sanitarnego. Obserwujemy, że spośród osób badanych w naszej placówce w kierunku zakażenia wirusem SARS-CoV-2 u około 30 % otrzymujemy wyniki dodatnie.

Zgodnie z decyzją Wojewody Mazowieckiego od dnia 26 października 2021 roku mamy obowiązek zapewnić dla pacjentów z podejrzeniem lub zakażeniem SARS-CoV-2 26 łóżek, w tym 2 łóżek respiratorowych. Obecnie w oddziałach szpitalnych przebywa ponad 150 chorych w tym 38 osób z potwierdzonym zakażeniem COVID-19.

W związku z zapowiedzią Wojewody Mazowieckiego o stopniowym ograniczaniu wykonywania planowych zabiegów operacyjnych należy się liczyć z ograniczeniem wykonywania planowych zabiegów operacyjnych również w SP ZZOZ w Kozienicach.

W związku ze znacznym zwiększeniem się zachorowań na COVID-19 od 02 listopada 2021 roku Punkt Pobrań Wymazów w kierunku zakażenia SARS CoV-2 będzie czynny w godzinach:

  • poniedziałek o czwartek – 1500 – 1900.

  • wtorek, środa, piątek – 1000 – 1400.

  • sobota – 0900 – 1300.

Wymazy komercyjne (płatne) wykonujemy:

od poniedziałku do soboty w godzinach 1000 - 1200

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu – (48) 887 181 170.

Zachęcamy wszystkich, którzy ukończyli 12 roku życia, do zaszczepienia się przeciwko COVID-19 w naszym Punkcie Szczepień Powszechnych. Dysponujemy szczepionką PFIZER i JOHNSON&JOHNSON. Od 02 listopada 2021 roku wszystkie pełnoletnie osoby mogą zostać zaszczepione przeciwko COVID-19 dawką przypominającą, pod warunkiem że od przyjęcia pełnego szczepienia upłynęło co najmniej 6 miesięcy.


E-skierowanie dla tych osób jest wystawiane automatycznie.

Ponadto informujemy, że podjęliśmy działania zmierzające do realizacji szczepień przeciwko grypie. Terminy szczepień są uzależnione od dostaw szczepionek z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. Informację o szczepieniu zarówno przeciwko COVID-19, jak i przeciwko grypie można uzyskać osobiście w punkcie szczepień oraz pod numerami telefonów: (48) 67 97 231 i (48) 67 97 157 w godzinach pracy Punktu Szczepień Powszechnych.

Zapraszamy do korzystania ze świadczeń medycznych realizowanych w SP ZZOZ w Kozienicach.


 

Dyrekcja SP ZZOZ w Kozienicach

 


 


 

Albert Kopański

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe