Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 18:56
Przeczytaj!
Reklama

Enea Akademia Talentów na półmetku

Zbliża się finał pierwszej edycji programu Enea Akademia Talentów.
Enea Akademia Talentów na półmetku

Jury wyłoniło swoich faworytów w gronie uczniów. Przed nami internetowe głosowanie na najlepsze propozycje szkół i uczniów. 10 stycznia poznamy utalentowanych uczniów i najlepsze szkoły. Zwycięzcy otrzymają stypendia i granty od Fundacji Enea.

Do Enei Akademii Talentów zgłaszali się uczniowie ze szkół podstawowych (od V klasy wzwyż) i gimnazjalnych, którzy prezentowali swoje talenty oraz publiczne szkoły podstawowe i gimnazjalne z pomysłami na projekty wspierające rozwój zainteresowań uczniów. Zgłoszono inicjatywy szkolne i indywidualne w trzech kategoriach: nauka, sztuka i sport. Programem objęte zostały dzieci z obszarów, na których Grupa Enea jest szczególnie aktywna biznesowo – przede wszystkim z województw północno-zachodnich, a także okolic Kozienic, Połańca, Białegostoku i Łęcznej na Lubelszczyźnie. Najwięcej zgłoszeń wpłynęło z województw: wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, lubuskiego i mazowieckiego.

W ścisłym finale są już 23 szkoły. Wśród nich są palcówki z dużych miast, takich jak Poznań, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, ale również z mniejszych miejscowości, np. Międzyrzecz, Solec Kujawski, Opactwo, Niewieścin, czy Świerże Górne. Najlepsze pomysły zostaną wskazane przez internautów z całej Polski, którzy już od 18 grudnia będą mogli głosować za pośrednictwem strony www.enea.pl/pl/akademiatalentow. W wyniku głosowania wyłonionych zostanie osiem szkół, które otrzymają granty w wysokości 10 000 zł. Przyznane finansowanie szkoły wykorzystają na realizację zaproponowanych inicjatyw.

Najlepszych 24 uczniów wskażą internauci oraz Jury. Oni otrzymają stypendia o wartości 3 000 zł, które będą mogli przeznaczyć na rozwój swoich umiejętności i pasji. W gronie oceniających nadesłane projekty, poza członkami Fundacji Enea, znaleźli się przedstawiciele świata sztuki, nauki i sportu. Wśród nich: Renata Borowska-Juszczyńska – Dyrektor Teatru Wielkiego w Poznaniu, dr Agnieszka Woch-Juchacz – Prorektor Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych, dr Joanna Kiersztejn z Laboratorium Wyobraźni w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym oraz wioślarz Michał Jeliński, czterokrotny mistrz świata i mistrz olimpijski z Pekinu. Jury wyłoniło osiemnastu uczniów, których pomysły i ich realizacje spotkały się z największym uznaniem i zostały ocenione najlepiej.

Jurorzy mieli twardy orzech do zgryzienia. – Do Enei Akademii Talentów zgłosili się najlepsi z najlepszych, a my spośród nich musieliśmy wybrać jeszcze lepszych – mówił w trakcie obrad Michał Jeliński.

  • Te dzieci mają w sobie ogromny potencjał. Każde z nich ma też wiele talentów; ważne by z pomocą rodziców i opiekunów skupić się na rozwoju tego wiodącego. Mnie osobiście bardzo cieszy prospołeczność tych młodych ludzi. Są tacy, którzy chcą wykorzystać stypendia na wspólne działania z całą klasą podkreślała Renata Borowska-Juszczyńska.

Internetowe głosowanie na stronie www.enea.pl/pl/akademiatalentow rozpocznie się 18 grudnia i potrwa do 7 stycznia.

Już dziś serdecznie zachęcamy do zapoznania się z projektami szkół i uczniów oraz głosowania na najlepsze. Każdy może wskazać swojego faworyta, któremu Fundacja Enea przekaże stypendium lub grant. Zwycięzców poznamy 10 stycznia – zachęca Joanna Sobótka z Biura Społecznej Odpowiedzialności Biznesu w Enei.

Organizatorami akcji są Fundacja Enea oraz Enea SA. Patronat honorowy objęli: Minister Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Dziecka, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, Zachodniopomorski Kurator Oświaty, Świętokrzyski Kurator Oświaty, Podkarpacki Kurator Oświaty, Lubuski Kurator Oświaty oraz Lubelski Kurator Oświaty.

Biuro Prasowe Enea



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: EmerytkaTreść komentarza: Radni Pionek słusznie obniżyli burmistrzowi Kowalczykowi wynagrodzenie ponieważ niszczyl miasto i dalej to robi. Wystarczy przejechać się po mieście i zobaczyc- dziurawe ulice, miasto brudne, alejka przy ul.JPII w parku trzy lata i beznadziejna i na Błoniach dwa lata i już dziury, wydawał pieniądze podatników na rzeczy zbędne a ważne sprawy ominął, nadzatrudnienie w urzędzie miasta, umarzał podatki koleżkom a od mieszkancow chciał jak najwiekszych podwyżek. Po prostu zniszczył nas mieszkańców i już dawno należało mu obniżyć wynagrodzenie a nie dopiero teraz. Gdyby miał odrobinę honoru to sam powinien odejść. Ale takie osoby nie mają go za grosz tylko dalej są pasożytami. BRAWO RADNI!!!!!!Data dodania komentarza: 09.02.2024, 01:43Źródło komentarza: OKO 3/509Autor komentarza: E leTreść komentarza: Bedzie mi milo wrocic do tego miejsca. Fajna atmosfera i sympatyczni ludzie. Vi aspettiamo domani alle 18. Non mancate! Up the Golden HandData dodania komentarza: 10.11.2023, 11:27Źródło komentarza: GOLDEN HAND: CHCIAŁEM, ŻEBY BYŁY REFRENYAutor komentarza: WojtekTreść komentarza: Przeczytałem, Bardzo ciekawa polecam. Ewelino GratulacjeData dodania komentarza: 09.11.2023, 20:41Źródło komentarza: „To są również moje rodzinne strony” – wywiad z Eweliną MatuszkiewiczAutor komentarza: MfooyarekTreść komentarza: Cudów nie ma. Zaklinanie rzeczywistości niczego nie daje - otóż się nie udaje.Data dodania komentarza: 13.09.2023, 14:50Źródło komentarza: SP ZZOZ KOZIENICE: JAKIM CUDEM TO SIĘ UDAJE?Autor komentarza: słuchaczTreść komentarza: słuchałem, szkoda ze nie ma radiaData dodania komentarza: 25.08.2023, 20:48Źródło komentarza: Jedna rzecz jest stała...Autor komentarza: Zbłąkany wędrowiecTreść komentarza: No proszę, niby nic wielkiego nie zostało powiedziane, nic specjalnie nowego nie padło, a jakoś sympatycznie zaciekawiliście. Przeczytam i pozdrawiam.Data dodania komentarza: 17.01.2023, 00:44Źródło komentarza: NIE PODZIELAM, NIE POWIELAM, NIE BIORĘ UDZIAŁU (wywiad z Małgorzatą Boryczką)
Reklama
Reklama