ŻOŁNIERZE WYKLĘCI. WALKA O PAMIĘĆ I CZEŚĆ

  • 13.03.2018, 10:18 (aktualizacja 13.03.2018 10:54)
  • Admin admin
ŻOŁNIERZE WYKLĘCI. WALKA O PAMIĘĆ I CZEŚĆ Tygodnik OKO
VI edycja konkursu, finał dla uczniów ze specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych odbył się 12 marca w SOSW im.Ś. Franciszka z Asyżu w Nowym Mieście nad Pilicą.

Druga część finału, tym razem dla uczniów szkół ponadgiminazjalych odbędzie się 19 marca w Grójcu.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem konkursu jest Stanisław Karczewski, Marszałek Senatu RP.  Wspierają go w tych działaniach: Dowódca 1.Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego im. ppłk. Jana Kowalewskiego płk. Andrzej Kozera, minister Marek Suski, poseł Dariusz Bąk oraz europoseł Zbigniew Kuźmiuk  -fundator nagród głównych, wyjazdu do Brukseli.

Swoje wystąpienie podczas poniedziałkowego finału Marszałek Karczewski rozpoczął od przeprosin, bo po raz pierwszy nie miał okazji byc w poszczególnych Ośrodkach podczas tworzenia prac konkursowych.  -Zazdroszczę obecnej młodziezy, że w normalnych warunkach może uczyć się prawdziwej historii i zazdroszczę nauczycielom, że mogą tą prawdę przekazywać młodemu pokoleniu.. Ja na szczęście spotkałem nauczycieli, którzy uczyli nas prawdziwej historii, czasami potajemnie, ale dzięki temu znałem prawdę o wielu historycznych wydarzeniach, podkreślił Stanisław Karczewski.

Finałowe prezentacje przedstawili: Kamil Płaska, uczeń III klasy gimnazjum ze SoS-W w Grójcu ( o kpt. Stefanie Głogowskim), Natalia Głowa ze SOS-W w Jurkach (prezentacja multimedialna o żołnierzach wyklętych) oraz Sebastian Biedrzycki ze SOS-W w Nowym Mieście nad Pilicą ( o ks. Antonim Czajkowskim ps."Badur").

Edmund Kordas

Poniżej fotorelacja z tego finału

 

 

 

 

 

Admin admin
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe