Kozienice. Agitacja w urzędzie, czyli „wolna amerykanka

  • 28.09.2018, 16:59 (aktualizacja 28.09.2018 17:04)
  • Edmund Kordas
Kozienice. Agitacja w urzędzie, czyli „wolna amerykanka
Formalnie jest zakazana, lecz nikt się tym nie przejmuje. Kampania toczy się w najlepsze, a wszystkie chwyty są dozwolone.

Kozienice. Agitacja w urzędzie, czyli „wolna amerykanka”

Formalnie jest zakazana, lecz nikt się tym nie przejmuje. Kampania toczy się w najlepsze, a wszystkie chwyty są dozwolone. Byle wszystko zostało po staremu, czyli ludzie Forum Kozienickiego nie stracili posad, a mieszkańcy uwierzyli, że tylko oni są w stanie uratować naszą „MAŁĄ OJCZYZNĘ”.

Burmistrz Tomasz Śmietanka zrezygnował z ubiegania się o fotel burmistrza, lecz póki na nim siedzi wykorzystuje go do promowania „namaszczonego” przez siebie następcy – prezesa KGK-u. To on ma teraz zagrać główną rolę w sztuce pt. „Gra pozorów”; tj. wmawiać ludziom, że jak burmistrz coś obiecuje, to znaczy, że obiecuje, a jego obietnica jest ważniejsza niż jej realizacja, bo w końcu złożył ją BURMISTRZ!

I ten (właśnie) burmistrz zaprasza do kozienickiego ratusza kogo się da, i mówi na kogo trzeba głosować w wyborach samorządowych, ażeby w Kozienicach… - krótko mówiąc: „Mury pięły się do góry, a kominy miały pion”.

Oto trzy, wymowne, przykłady agitacji kozienickiego burmistrza (uprawianej w miejskim ratuszu i KGK-u), które oddają sens słów piosenki śpiewanej niegdyś przez Bohdana Smolenia („Niech się mury pną do góry…”).

- Zaprosił mnie do gabinetu i zadał pytanie: Czy wiem w jakim otoczeniu funkcjonuję? Odpowiedziałem, że nie rozumiem pytania. Odparł: No jak to, chodzi o gminę, szkołę, w której jesteś dyrektorem, i w ogóle. Dodał: Po wyborach, gdy na MOIM fotelu zabraknie MOJEGO faworyta, to wszystko w tym otoczeniu może ulec zmianie. Przecież oni wszystkich się pozbędą i zastąpią swoimi. Tak więc, chyba wybór jest tylko jeden, aby ten cały dorobek nie poszedł na marne. Prawda?! – relacjonował, zastrzegając anonimowość, swoją rozmowę z burmistrzem dyrektor jednej ze szkół podstawowych w Kozienicach.

 

- Wiesz, co robić w sprawie wyborów? – spytał burmistrz. – Tak! – odrzekł dyrektor gminnego ośrodka i dodał: – Rozmawiałem już z pracownikami. Powiedziałem bez ogródek: - Jak ten lub inny oszołom przyjdzie na Parkową, zamiast prezesa KGK-u, to was wszystkich wypierd… I szybko pojęli w czym dzieło! Będą mądrze głosować!

- Wasz PREZES jest najmądrzejszym człowiekiem w gminie, a może i w województwie. No więc, wiecie na kogo głosować. Tym bardziej, że po drugiej stronie są „debile” i „pieniacze”. Aha! Najważniejsze! Przed wyborami każdy z pracowników dostanie 1000 złotych premii. (i wszystko jasne!).

BEZ KOMENTARZA .

Red.

Edmund Kordas
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Fredek
Fredek 14.10.2018, 13:21
Fundacja Zdrowe Dziecko nie zatrudnia nikogo na etacie, a Stowarzyszenie Renka , kandydatki PO na radną, wypłaca aż 75% z otrzymanego 1 %/ ! Jakie określenie pasuje do nazwania tego typu działań ?
chłop
chłop 11.10.2018, 13:27
Czytałem ulotkę Sitkowskiego , dobra wreszcie ktoś napisał prawdę. Brawo Panie Zbyszku
Jolka
Jolka 10.10.2018, 18:43
Może mnie ktoś przekonać do zagłosowania na Renatę Wołos z PO ?
Gość
Gość 11.10.2018, 10:34
Wyciągnij sama wnioski po zapoznaniu się ze sprawozdaniem merytorycznym Stowarzyszenia Renka za 2017 na stronie http://sprawozdaniaopp.niw.gov…
Ale ułatwię Ci. Stowarzyszenie ( KRS 0000344994 ) jest organizacją pożytku publicznego(opp) czyli Stowarzyszenie Renka może od podatników fizycznych być obdarowane 1% podatku przy rozliczeniu rocznym.
Firma Renka reklamuje się iż za darmo rozlicza PITy - ale stawia jeden warunek - 1% podatku ma być przekazany na Stowarzyszenie Renka.
W 2017 r. Stowarzyszenie Renka "dostało" od podatników z tego 1 % w sumie 46 462,30 zł.
Całość tej kwoty w 2017 roku została wydatkowana między innymi na wynagrodzenie wypłacone osobie zatrudnionej na etacie ( ktoś z Zarządu ?) w wysokości 26 000 zł. oraz w wysokości 8 000 zł za prowadzenie BEZPŁATNEGO punktu wypełniania zeznań rocznych.
Fakty które podałem są do sprawdzenia na stronie internetowej ww.
Ewelina
Ewelina 17.10.2018, 08:01
Renata Wołos nie zostanie radną. Dała się poznać w LGD, teraz w rodzinnym Stowarzyszeniu Renka gdzie Zarząd to Renata Wołos - Prezes Stowarzyszenia, Zbigniew Wołos V-ce Prezes, Radosław Łukiewicz -Skarbnik czyli wszystko pozostaje w rodzinie (ona, jej mąż i jej brat ?)
Lolek
Lolek 6.10.2018, 09:12
Wracając do wywiadu naszego burmistrza w Echu Dnia. Śmietanka chwali się studiowaniem Master of Business Administration w INE PAN.
Koszt tych studiów to 25 000 złotych. Kto ponosi koszty tych studiów, Gmina czy osobiście Pan Śmietanka ??.

https://echodnia.eu/radomskie/…
Lolek
Lolek 5.10.2018, 10:31
Zmów sponsorowany wywiad w ED, tym razem z Tomaszem Śmietanką. Ciekawe kto go sponsorował ? Tomasz z własnej kasy, czy sponsorowany z kasy gminnej ? Ale po przeczytaniu można nieźle się uśmiać. Śmietanka chwali się iż na CKA zaoszczędził 20 milionów "Wybudowane Centrum Kulturalno-Artystyczne za 43 mln zł kosztowałoby teraz grubo ponad 60 mln zł. Na samym Centrum oszczędności wynoszą więc ok. 20 mln zł. " Widział ktoś gdzieś te 20 milionów. A ja powiem więcej i lepiej od burmistrza Ja bym zaoszczędził 43 000 000 nie budując CKA ! W wywiadzie kwiatków jest więcej. Polecam przeczytanie dla poprawy humoru :)

Marcin
Marcin 3.10.2018, 14:58
W Enei sam Mierzejewski nakłania do głosowania na PiS a jak tylko się dowie, że ktoś chce np. na Kozłowskiego albo Wojcieszka to zadaje pytanie "Gdzie chcesz pracować" albo "Chcesz tu jeszcze pracować".
Szronik
Szronik 2.10.2018, 20:49
Wojcieszka Śmietanka wpuszcza w maliny, tylko dlaczego szef KGKu daję się ??
Szronik
Szronik 2.10.2018, 20:42
A w Echu Dnia sponsorowany p[rzez KGK artykuł o PSZOK cały czas na pierwszej stronie. Wstyd ! Robert ile z kasy KGKu wydałeś na tą agitkę ??
Głosu mojego na pewno nie dostaniesz !
obserwator
obserwator 30.09.2018, 22:45
29 września w CKA odbył się konwent wyborczy PSL z okazji 100-lecia I LO.Poseł Maliszewski mówił o rodzinie ludowej, z p, Malec, marszałek Struzik o konstytucji i wspaniałym rozwoju Mazowsza, Korzystając z okazji burmistrz Śmietanka o mającym się pojawić na filmie jego kandydacie na burmistrza. I kto im zabroni?
Zenek
Zenek 3.10.2018, 14:51
A potem, wyszedł wiceprezes ENEA Wytwarzanie i wręczał nagrody w towarzystwie.... zastępcy kierownika ARiMR w Kozienicach niejakiego Artura Matery. Nie wiedzieć czemu właśnie ta osoba wręczała nagrody ufundowane przez spółkę ze Świerży. Zupełny przypadek. A tak na poważnie, to przytyka kocioł garnkowi.
Piotrek
Piotrek 30.09.2018, 22:34
Dlatego trzeba głosować na Pana Piotra Kozłowskiego.
konstytucja
konstytucja 30.09.2018, 22:01
Panie Redaktorze, a to prawda, że w Enei naganiają na PiS? :) Pan masz tam / albo chociaż miałeś AGENTA :)

a jak to jest z tymi koszulkami z popularnym napisem i zwolnieniami?
zorientowany kozieniczczanin
zorientowany kozieniczczanin 29.09.2018, 19:04
Panie Edmundzie wygłupia się pan takimi tekstami. W urzędzie zawsze są nagrody w listopadzie niezależnie od wyborów, to po pierwsze, po drugie, rozmowa dyrektora z burmistrzem jest wymyślona zapewne przez pana na potrzebę wyborów. Liczy pan że kolega Martin zostanie burmistrzem a pana wciśnie na stołek do urzędu. Ale na pewno tak nie będzie bo pana kolega to krzykacz i nikt na niego nie zagłosuje, bo na stanowisko burmistrza potrzebny jest człowiek opanowany. Pogódź się panie Edmundzie że będzie albo Kozłowski, albo Wojcieszek, bo Martin i Pisior nie mają żadnych szans.
Sołtys
Sołtys 28.09.2018, 20:32
W Echu Dnia wisi sponsorowany artykuł o KGKu i jego PSZOKu - rozumiem iz sponsorowany przez KGK.. Oczywiście na zdjęciu jest Robert Wojcieszek. W artykule nie wspominają ze jest kandydatem na burmistrza ale każdy kto zobaczy to odbiera jako agitkę .

Pozostałe