Kozienice mają nowe władze

  • 21.11.2018, 12:06 (aktualizacja 22.11.2018, 07:28)
  • Edmund Kordas
Kozienice mają nowe władze OKO
20 listopada na swojej pierwszej sesji, radni oraz burmistrz Piotr Kozłowski złożyli ślubowanie. Na swojego Przewodniczącego radni wybrali Rafała Suchermana.

Od wczorajszego popołudnia nowi radni i nowy burmistrz Kozienic pełnią już swoje funkcje oficjalnie. 20 listopada ślubowanie złożyli wszyscy radni, w tym Edward Pułkowski, który zastąpił wybranego na burmistrza Piotra Kozłowskiego.

Po otwarciu obrad przez poprzedniego burmistrza Tomasza Śmietankę, dalej obrady poprowadził radny senior – Stanisław Kuźnar. Wszyscy radni oraz nowy burmistrz złożyli stosowne ślubowanie, po czym wybrana została komisja skrutacyjna do wyboru przewodniczącego Rady. Weszli do niej Ewa Malec, Mariusz Ptaszek oraz Edward Pułkowski. Skład komisji zaaprobowano prawie jednogłośnie.  Nie głosował bowiem …członek komisji Mariusz Ptaszek czym zdecydowanie rozluźnił poważną atmosferę sesji. Zgłoszona został tylko jedna kandydatura na funkcję Przewodniczącego Rady Miejskiej w Kozienicach. Rafał Sucherman otrzymał w tajnym głosowaniu 20 głosów, 1 głos był nieważny i oddal go nowy przewodniczący, który jeszcze przed głosowaniem zapowiedział, że nie będzie , ze względów etycznych, na siebie głosował. Skomentował ten fakt później były burmistrz a obecnie radny wojewódzki, że gdyby tak postąpił przewodniczący Sejmiku mazowieckiego to wynik poniedziałkowego głosowania w sejmiku mógł być zupełnie inny.

Nowy Przewodniczący, wyraźnie wzruszony, podziękował radnym za wybór. Podkreślił, że będzie kierował Radą   w sposób koncyliacyjny. Będzie łączył a nie dzielił.

Następnie głos zabrał ustępujący burmistrz Tomasz śmietanka, który zapowiedział krótką przemowę. Nie oparł się jednak swojej krasomówczej pasji i opowiadał o sukcesach swoich i swojej ekipy ponad 20. minut.  Większość czasu poświęcił na udowadnianie jak to Kozienice są w czołówce najlepszych miast. Widać było, że został mocno podrażniony ostatnim , przedwyborczym wywiadem jakiego Tygodnikowi OKO udzielił Piotr Kozłowski, wtedy jeszcze kandydat na burmistrza. We wspomnianym wywiadzie Kozłowski podawał suche fakty np. informację , że na ok. 300 miast powiatowych Kozienice ze swoimi wydatkami inwestycyjnymi na poziomie 1339,49 zł. zajmują dopiero 96 pozycję. - Jeżeli porównać to z liczbą prawie 2500 gmin w Polsce to spadamy o kilkaset pozycji w dół – pamiętając, że w przeliczeniu na mieszkańca pod względem dochodów należymy do najbogatszych gmina w Polsce, podkreślał wtedy  w wywiadzie Piotr Kozłowski.

   Tomasz Śmietanka nie podkreślał tym razem wysokich dochodów na 1 mieszkańca gminy. Mówił o innych czynnikach od których zależy jakość życia w gminie.  Jako najważniejszy podał sposób zarządzania gminą.  Bronił zadłużenia gminy podając, ze Kozienice zadłużyły się dopiero na połowę ustawowego progu. Podziękował też wszystkim pracownikom, dyrektorom, kierownikom jednostek a szczególnie swoim zastępcom. Życzył swojemu następcy dobrych wyborów, podkreślając jego brak przynależności do żadnego ugrupowania czy związania się jakimiś paktami koalicyjnymi. Nie byłby jednak sobą gdyby i tu nie pokazał swojego ego. Stwierdził, że gratuluje  wyboru Piotrowi Kozłowskiemu ale gdyby jednak on czyli T. Śmietanka nie zrezygnował z kandydowania to wynik wyborów mógł być różny.

Riposty nowego burmistrza pokazały, Że Piotr Kozłowski nie zamierza być malowanym burmistrzem. W swoim parominutowym wystąpieniu (bodajże 3 min.) podkreślił najwyższą frekwencję w wyborach samorządowych w historii Kozienic po 1998roku. Zaznaczył, ze dla niego najważniejszym parametrem są mieszkańcy, to oni zdecydowali, że przyszedł czas zmian. Również na stanowisku burmistrza. Stwierdził tez, że w kwestii zadłużenia gminy wcale nie jest tak różowo i zapowiedział, że jego ekipa nie pójdzie w tym kierunku. Podkreślił, ze dobro mieszkańców jest najważniejsze i zaprosił wszystkich do autentycznej współpracy.

Edmund Kordas

Edmund Kordas

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Paweł
Paweł 21.11.2018, 23:52
W gminie i tak nic się nie zmieni.
Abc
Abc 24.11.2018, 14:50
Zmieni sie wiele. Zaklad?
optymista
optymista 21.11.2018, 21:59
20 lat betonu obalone prawie , jeszcze tylko KGK, i kilku dyrektorów do wymiany
brawo Panie Kozłowski
emerytka
emerytka 21.11.2018, 19:46
Dlaczego znów ktoś ubliża panu dr Śmietance zazdrość , że jest inteligentny, oczytany, wykształcony mądry?
Ewa
Ewa 22.11.2018, 10:57
Człowiek mądry i oczytany nie robi scen na lotnisku, nie wyma***e rękoma w szpitalu!!!
jeszcze nieemeryt
jeszcze nieemeryt 22.11.2018, 02:12
Ktoś tu komuś ubliża? Po prostu Kozłowski wykazał Śmietance , że jest ignorantem, mimo że taki oczytany, mądry itp.
wkz
wkz 21.11.2018, 17:43
ciekawe kto będzie zastępcą burmistrza??
Ewa
Ewa 21.11.2018, 14:20
Dr Nabiał ze sceny nie potrafi zejść z honorem ech słoma z butów nigdy nie wyjdzie!
emerytka
emerytka 21.11.2018, 19:47
ludzie ludzie ale jesteście zawistni i zazdrościcie inteligencji a to piszącemu słoma z butów wystaje

Pozostałe