Remont mieszkania – jak zaplanować?

  • 17.11.2021, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Remont mieszkania – jak zaplanować?
Nawet w nowym mieszkaniu, po kilku latach od użytkowania, może pojawić się potrzeba remontu. Jest to spore przedsięwzięcie projektowe, które wymaga dobrej organizacji, żeby móc przetrwać w bałaganie, który przez pewien czas zapanuje pod naszym dachem. Jak dobrze zaplanować remont mieszkania? Podpowiadamy w materiale poniżej.

„Projekt remont” – jak się przygotować

Remont, jak każde inne przedsięwzięcie projektowe, powinien przebiegać według ustalonego harmonogramu. Dlatego warto mieć świadomość potrzeb i oczekiwań, by móc oszacować kilka ważnych elementów, które bezpośrednio wpłyną na efekt końcowy. Wśród ważnych aspektów do przemyślenia i policzenia są:

  • czy planujemy wykonać generalny remont całego mieszkania, czy tylko niektórych jego części;
  • czy przeprowadzimy remont w oparciu o przygotowany projekt, czy o własny pomysł na odświeżenie pomieszczeń;
  • koszty wszystkich materiałów do wykończenia i wyposażenia, składające się na budżet remontu;
  • czy remont mieszkania wykona firma, czy zamierzamy przeprowadzić go we własnym zakresie;
  • jaki czas zajmie przeprowadzenie remontu.

Gdzie znaleźć rzetelną firmę

Dzisiaj można pokusić się o stwierdzenie, że w mniejszości są ci, którzy podejmują się samodzielnego remontu mieszkania. Oczywiście pomalowanie ścian nie jest trudne, ale już wymiana podłóg, sprzętu w kuchni, armatury w łazience, to wyzwanie dla profesjonalistów. Dlatego warto doświadczonych fachowców poszukać już na etapie rozważań o remoncie mieszkania. Dobre, rzetelne ekipy remontowe zwykle nigdzie się nie ogłaszają, gdyż kalendarze pracy mają szczelnie wypełnione. Pamiętajmy, że najlepszą wizytówką jest polecenie, dlatego warto zapytać wśród rodziny i przyjaciół, czy byli zadowoleni z przeprowadzonych remontów i jaką firmę mogą polecić. Takie polecenie pozwala mieć większą pewność, co do rzetelności fachowców. Kolejnym etapem jest ustalenie terminu i oczywiście kosztów prac wykonawczych. Jeśli te elementy uzgodnimy, możemy zaczynać prace przygotowawcze do remontu mieszkania.

Przygotowanie do remontu

Wiedząc, co nas czeka w zaplanowanym czasie oraz ile będzie kosztowała całość, możemy rozpocząć przygotowanie mieszkania do remontu. Pamiętajmy by tak zaplanować działania z ekipą remontową, by móc funkcjonować w mieszkaniu podczas remontu (chyba że mamy możliwość przeniesienia się w inne miejsce na czas prac). Dobrze zaplanowane etapy i podział działań w poszczególnych pomieszczeniach sprawi, że remont nie będzie dla nas tak kłopotliwy jak może się wydawać. Firma, która ma doświadczenie i potrafi trzymać się harmonogramu. Jeśli praca zostanie wykonana z należytą starannością, w przyszłości na pewno łatwiej będzie wystawić dwupokojowe mieszkania na sprzedaż w Warszawie. Nie musimy opróżniać wszystkich pokoi jednocześnie. Zwykle firmy doskonale radzą sobie z planowaniem pracy i wykonywaniem najcięższych działań na początku, by następnie przechodzić do tych lżejszych, aby remont z każdym dniem mógł stopniowo ukazywać efekt, na który tak czekaliśmy.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: