Top 10. Najlepsze plaże w Hiszpanii

  • 07.09.2018, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Top 10. Najlepsze plaże w Hiszpanii
Mówi się, że Hiszpania skrywa jedne z najpiękniejszych plaż na całym świecie. Ale które z nich tak naprawdę są warte uwagi? Przedstawiamy Las 10 Playas Más Bellas de España – 10 najpiękniejszych hiszpańskich plaż. Oto one:

1 – Plaża del Duque

Znajdująca się na Teneryfie Playa del Duque, często określana jest najładniejszą na całej wyspie. Leży w prestiżowej dzielnicy, nic więc dziwnego, że co roku zbierają się tu miłośnicy luksusu. Gdy wypoczynek na plaży już nam się znudzi, możemy udać się na obiad do ekskluzywnej restauracji lub na zakupy do markowych butików, znajdujących się przy tamtejszej promenadzie.

2 – Plaża La Concha

Położona w samym sercu San Sebastian Playa de La Concha, wraz z umiejscowioną tuż obok zatoką, z lotu ptaka przypomina otoczoną piaskiem muszlę. Liczy sobie prawie 1,5 km długości i wyścielona jest dywanem złocistego piasku. Więcej na jej temat przeczytasz na stronie hermosaespana.es.

3 – Plaża Platja Gran

Szukając popularnych miejscowości wypoczynkowych na Majorce z pewnością Twój wzrok przyciągnie Alcudia. Skrywa ona najdłuższą plażę na wyspie, która ma ponad 10 kilometrów długości! Przybywający tu turyści przyznają, że wrażenie robi na nich nie tylko plaża, ale też starówka.

4 – Plaża Cala Fornells

Kolejna słynna miejscowość na Majorce to Calivia, gdzie znajduje się słynna plaża Cala Fornells. Przepiękna turkusowa woda, otoczona jasnym piaskiem i żywą zielenią sprawia, że można tu naładować baterie i ukoić skołatane nerwy.

5 – Plaża Cala macarelleta

Wartą uwagi jest też położona na Minorce malutka Cala macarelleta. Przyciąga turystów jak magnes ze względu na nienaruszone ręką ludzką tereny znajdujące się wokół. Nie ma tu tłumów turystów, ani tandetnych barów czy knajp. Tylko cisza i spokój.

6 – Plaża Maro

Playa de Maro, nazywana też Cala de Maro, to jedna z najciekawszych plaż w Andaluzji. Oprócz zapierających dech w piersiach krajobrazów oferuje też całe mnóstwo atrakcji, dzięki którym można aktywnie spędzić czas.

7 – Plaża Costa Calma

Kolejna hiszpańska plaża, której warto przyjrzeć się z bliska. Położoną na południowym wybrzeżu wyspy Fuerteventura plażę otaczają malownicze wzgórza,obok których praktycznie na piasku stoją hotele, gdzie przybywający na wyspę goście mogą poczuć się jak w niebie.

8 – Plaża Cala Galdana

Jedna z najładniejszych i najbardziej znanych hiszpańskich wysp Minorka skrywa to niesamowite miejsce. Będące dziełem natury widoki można podziwiać z punktu widokowego Mirador de Sa Punta. Możesz być pewien, że na żywo są one równie piękne, co na zdjęciach.

9 – Plaża Cala Ambolo

Szukasz plaży innej od wszystkich? Cala Ambolo z pewnością spełni Twoje oczekiwania. Rozpościerające się wokół plaży wapienne ściany skalne wyróżniają ją na tle całej reszty hiszpańskich plaż. Obowiązkowe pamiątkowe zdjęcie zrobisz tutaj na wykutych w skale schodach prowadzących prosto nad morze.

10 – Plaża Es Trenc

Kolor piasku ma dla Ciebie niebagatelne znaczenie? Ten na położonej na południu Majorki plaży jest wręcz idealny. Ta plaża to spełnienie marzeń turystów, którym do szczęścia wystarczą kąpiele morskie i słoneczne oraz wieczory spędzane w klimatycznych restauracjach i barach.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat najpiękniejszych hiszpańskich plaż? Zajrzyj na stronę https://www.hermosaespana.es/las-10-playas-mas-bellas-de-espana/gdzie znajdziesz wszystko co ważne na ich temat.

Grupa Tipmedia
Podziel się: