Manekiny a aranżacja witryn sklepowych

  • 7.01.2019, 12:00
  • Grupa Tipmedia
Manekiny a aranżacja witryn sklepowych
Większość mijanych przez nas witryn sklepowych zostało wyposażonych w manekiny. To na nich prezentowane są stroje kąpielowe, odzież codzienna, czy suknie ślubne. Na ekspozytorach z kolei spotkać możemy biżuterię, zegarki, okulary, a także czapli, czy chusty. Wszystko po to, by klient wszedł do sklepu i obejrzał pozostałą część asortymentu. Jak stworzyć witrynę, która do tego zachęci?

Manekiny – wybierz dopasowane do oferty

Po pierwsze należy zdecydować jaki manekin będzie najlepiej wpasowywał się w ofertę naszego sklepu. I tak, jeśli posiadamy w niej wyłącznie odzież męską, to nabywamy tylko manekina tej płci. Jeśli posiadamy ubrania dla całej rodziny to powinniśmy kupić do najmniej trzy kukły (damską, męską, dziecięcą). Natomiast gdy prowadzimy sprzedaż wyłącznie dodatków takich jak okulary przeciwsłoneczne, czy też różnego rodzaju nakrycia głowy to najlepiej będzie zaopatrzyć witrynę w ekspozytory. Na całym dużym manekinie nie udałoby się odpowiednio wyeksponować np. naszyjnika, ale uda się to zrobić dzięki popiersiu. Właśnie dlatego należy dobrze dobierać rodzaj kukły do posiadanego towaru.

Manekiny jak żywe czy abstrakcyjne?

Kolejny aspekt dobrze zbudowanej witryny z manekinami to ich cechy wyglądu. Zaczynamy od ustalenia koloru, który będzie dla nas najwygodniejszy. Najczęściej sklepy zaopatrują się w manekiny białe, czarne lub beżowe. Dostępne są również transparentne. Każdy powinien zdecydować jaki dla niego będzie najlepszy, w kwestii prezentacji produktów sklepowych. Następnie należy określić wygląd kukły. Możemy pójść w dwóch kierunkach, albo jak najbardziej upodobnić go do człowieka, albo zostawić jako abstrakcyjną postać. Jeśli decydujemy się na pierwszą opcje to zadbajmy o to by manekin posiadał: rysy twarzy, oczy (mogą być tylko wyrzeźbione, ale również naklejane), usta (tak jak w przypadku oczu), do tego jeszcze włosy (peruka w naturalnych barwach, bądź kolorowe z połyskiem). Możemy zdecydować się również na kolorowe paznokcie w damskich modelach, a nawet kolczyki w uszach. W opcji abstrakcyjnej stawia się na gładką kukłę, często bez głowy, czy kończyn górnych.

Jak często przebierać manekiny?

Przyjmijmy, że odpowiedni manekin został już nabyty. Teraz przychodzi kwestia odpowiedniej aranżacji. Właściciele sklepów często nie wiedzą jak często powinni zmieniać kolekcję na witrynie. Okazuje się, że nie są wskazane, ani zmiany zbyt częste (co tydzień) ani zbyt długie przerwy (np. 3 miesięczne). Najlepiej będzie zmieniać wygląd manekinów co miesiąc. W tak zwanym międzyczasie warto zadbać o zmiany ze względu na święta, czy wyjątkowe dni (np. walentynki).

Teraz najwyższy czas na zakup manekina. Sprawdź tutaj ofertę producenta. Zobacz ile rodzai manekinów jest dostępnych na rynku. Przekonaj się jak łatwo jest dopasować manekina do swojej witryny. Nie martw się , jeśli prowadzisz sklep z odzieżą dla puszystych, kobiet w ciąży, czy sportowy to też znajdziesz odpowiednie kukły.

Grupa Tipmedia
Podziel się: