Laptopy powystawowe – czy to dobry zakup

  • 28.01.2019, 16:00
  • Grupa Tipmedia
Laptopy powystawowe – czy to dobry zakup
Laptopy powystawowe to jedna z opcji, na którą można się zdecydować podczas wyboru sprzętu do domu, czy firmy. Coraz więcej sklepów zajmuje się sprzedażą właśnie takich modeli więc z ich znalezieniem nie powinno być najmniejszego problemu. Jednak nasuwa się pytanie, czy to będzie dobry zakup?

Laptopy powystawowe – jaki to rodzaj sprzętu?

Jak sama nazwa wskazuje tego typu laptopy pochodzą  z wystaw. Ich poprzednim miejscem „użytkowania” będą małe sklepy zajmujące się sprzedażą komputerów jak i te wielkopowierzchniowe, w których z całą pewnością znajduje się ich najwięcej. Wiemy już skąd się biorą, ale teraz pytanie dlaczego słowo „użytkowania” zostało wzięte w cudzysłów? Mianowicie dlatego, że większość osób niesłusznie sądzi, iż taki sprzęt był wykorzystywany na większą skalę. Okazuje się, że jest to mylne podejście. Laptopy powystawowe często nawet nie są włączane. W większych sklepach natomiast są uruchomione by potencjalny kupujący mógł zobaczyć jak wyglądają podstawowe opcje, cała reszta natomiast jest zablokowana. Tak więc w praktyce, można tylko skorzystać z widoku pulpitu i co najwyżej otworzyć kilku przykładowych folderów. Właśnie dlatego nie do końca trafnym jest myślenie, że laptop powystawowy był używany. Poza tym tego typu komputery w sklepach są przymocowane do podstaw. Bardzo rzadko zdarza się, że można je podnieść, by zobaczyć jak wyglądają od spodu. Do tego potrzebna jest już obsługa sklepu.

Laptopy powystawowe – ewentualne wady

Po pierwsze laptopy powystawowe mogą nosić niewielkie ślady użytkowania, choć oczywiście nie można wykluczyć głębszych rys. Po drugie może się zdarzyć, że nie będą posiadały oryginalnego opakowania. Po trzecie dostępne dla oglądających elementy takie jak klawiatura, czy touchpad mogą być powycierane. Po czwarte dysk twardy. Tutaj sytuacja wygląda tak, że najczęściej laptopy znajdujące się na wystawach są włączane codziennie rano, by zostać wyłączone dopiero wieczorem po zamknięciu sklepu. W związku z tym ich dysk twardy cały czas pracuje.

Laptopy powystawowe – zalety

Tych jest znacznie więcej niż ewentualnych wad. Na początek można uznać, że jest to produkt praktycznie nowy z niewielkimi śladami użytkowania, który można nabyć w bardzo korzystnej cenie. Kolejnym plusem jest to, że tego typu sprzęty nie będą zainfekowane, ponieważ nie posiadają w sklepie dostępu do internetu. Zapełniona nie będzie również ich pamięć, gdyż nikt na nie nic nie wgrywał. Będą za to posiadały fabryczne ustawienia, a proces instalacji oprogramowania jest już za nimi. W związku z tym laptopy powystawowe od razu są gotowe do użytku. Dodatkowo będą one posiadały tak jak zupełnie nowe sprzęty, gwarancję. Jest ona udzielana przez sprzedającego. Zaletą laptopów powystawowych jest także ich dostępność. Można je nabyć w sklepach zajmujących się sprzedażą tanich laptopów pochodzących właśnie z wystaw, czy leasingów.

Jednym z takich miejsc jest https://www.tani-laptop.com/. Tutaj można zapoznać się z ofertą, przejrzeć zdjęcia, a także parametry laptopów. Z takiego sklepu można również bez problemu zamówić towar, który zostanie dostarczony kurierem. Co więcej, zgodnie z polskim prawem przy zakupach przez internet ma się 14 dni na odstąpienie od umowy. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by kupić laptopy powystawowe w sklepie stacjonarnym. Jednak opcja on-line wydaje się być atrakcyjniejsza, głównie ze względu na to, ze można przeznaczyć dowolna ilość czasu na porównywanie różnych komputerów.

Grupa Tipmedia
Podziel się: