Fotele laryngologiczne - niezastąpiony sprzęt medyczny

  • 5.02.2019, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Fotele laryngologiczne - niezastąpiony sprzęt medyczny
Fotele laryngologiczne są jednym z tych sprzętów medycznych, bez których lekarze nie mogliby się obejść w szpitalach oraz gabinetach zabiegowych. Co ważniejsze pełnią one wieloraką funkcję, gdyż można ich też używać jako stanowisko do pobierania krwi. Uniwersalność oraz wykorzystanie solidnych materiałów to tylko niektóre z zalet, które przemawiają do medyków i pacjentów. Stosowane są też w prywatnych placówkach medycznych i laboratoriach, zapewniając pacjentom pełen komfort.

Ustawianie fotela względem potrzeb pacjenta

Lekarze mają możliwość ustawić fotel, tak aby pasowało to pacjentowi. Wyposażone są one w kilka specjalnych funkcji, m.in. regulację kąta nachylenia oparcia, ale też zagłówek. Dzięki temu wszystkie badania oraz zabiegi przeprowadzane są dużo szybciej, a pacjenci nie muszą się podczas nich stresować, gdyż jest im wygodnie i czują się bezpieczni. Sprzęt medyczny ma też w sobie podłokietniki. To sprawia, że realizowanie czynności medycznych przychodzi pielęgniarkom lub lekarzom z łatwością. 

Prawidłowe utrzymanie głowy w trakcie wykonywania badania

Jednym z podstawowych zadań fotela laryngologicznego jest prawidłowe utrzymanie głowy w trakcie wykonywania specjalistycznych badań lekarskich. Wiadomo, że w większości przypadków głowa pacjenta musi pozostać przez jakiś czas nieruchoma, jednak nie wszyscy są w stanie dostosować się do takich zaleceń, co tyczy się głównie osób starszych i młodzieży. Sprzęt medyczny pozwoli jednak na uzyskanie tego efektu, dzięki czemu specjalista wykona badanie i postawi rzetelną diagnozę, tak aby można było wreszcie podjąć profesjonalne leczenie w celu wyeliminowania dolegliwości, z którą boryka się pacjent. Fotele posiadają różne wymiary, na pewno jednak nie będą w gabinetach lekarskich zajmować dużo miejsca, ponadto łatwo da się je czyścić i przywrócić do naturalnego stanu przed kolejnymi badaniami. Takie fotele mogą stanowić niezbędne wyposażenie nie tylko w pracy laryngologa, ale też okulisty, spisują się bez zarzutów. Dostępne są w sklepie ze sprzętem medycznym Ronomed – www.ronomed.com.pl.

Fotel

Mobilny sprzęt medyczny

Nowoczesne fotele laryngologiczne cechują się tym, iż są one mobilne, a więc badania można wykonywać w bardzo swobodny sposób. Pacjent niekoniecznie zawsze musi znajdować się w tym samym miejscu, istnieje możliwość przewiezienia go do innego pomieszczenia w trakcie wykonywania zabiegu lub też po jego zakończeniu. Oczywiście dostępny jest także sprzęt medyczny w wersji stacjonarnej, dlatego ostateczny wybór należy do lekarza decydującego się na jego zakup. W mobilnych fotelach znajdują się blokowane koła, tak aby w trakcie badania fotel się nie poruszał, wtedy nie wyrządzi się pacjentowi krzywdy. Największymi atutami takich foteli są więc:

  • duża wygoda dla pacjentów, którzy nie odczuwają żadnego dyskomfortu podczas badania,

  • ułatwienie pracy dla lekarzy, którzy mogą skupić się jedynie na wykonywaniu zaplanowanej czynności.

Zainteresowani mogą dopasować pod swoje preferencje wysokość, głębokość oraz szerokość siedziska, a także wysokość oparcia. Fotele są dość ciężkie, dlatego też modele bez kółek bardzo ciężko przenosi się z miejsca na miejsce. 

 

Ronomed Sp. z o.o. Sp.k.

ul. Przyjaźni 52/1U

53-030 Wrocław

tel. 713461886

Grupa Tipmedia
Podziel się: