Naklejka epoksydowa - sposób na trwałe i estetyczne gadżety reklamowe

  • 08.05.2018, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Naklejka epoksydowa - sposób na trwałe i estetyczne gadżety reklamowe
Istnieje wiele technik, pozwalających na znakowanie przedmiotów. Naklejki epoksydowe są proste w zastosowaniu i pozwalają na nieograniczony wybór wzorów oraz wykorzystanie szerokiej palety kolorystycznej. Sprawdzają się przede wszystkim w przypadku małych gadżetów.

Znakowanie naklejkami epoksydowymi

Naklejka epoksydowa to wypukła naklejka 3D, na której znajduje się nadruk oraz przezroczysta żywica epoksydowa. Żywica stanowi ochronę druku i skutecznie zabezpiecza powierzchnię przed uszkodzeniami mechanicznymi i zniszczeniem. Jest często stosowana do produkcji USB, a także innych gadżetów reklamowych.

Technika znakowania przedmiotów przy użyciu naklejek epoksydowych jest stosunkowo prosta. Realizację projektu zaczyna się od przygotowania i przycięcia folii z wybranym nadrukiem. Następnie folię nanosi się na wybrany przedmiot i pokrywa ochronną warstwą żywicy epoksydowej. Żywica jest bardzo trwała, nie odkleja się, nie pęka i nie odbarwia. Jest całkowicie przezroczysta, więc nie zmienia oryginalnych kolorów nadruku.

Zalety i wady naklejek epoksydowych

Oprócz wysokiej trwałości naklejka epoksydowa wyróżnia się także estetycznym wyglądem. Warstwa epoksydowa tworzy efekt wypukłości 3D, który sprawia, że gadżety reklamowe prezentują się w elegancki sposób. Wykorzystanie tej technologii umożliwia również wykonanie nadruków bardzo wysokiej jakości i pełnokolorowych. Nadruki charakteryzują się nie tylko odpornością na uszkodzenia mechaniczne, ale również na działanie wody.

Gadżety reklamowe z naklejkami epoksydowymi wymagają dosyć długiego czasu realizacji, więc nie jest to metoda, na którą można się zdecydować w przypadku napiętych terminów. Jednocześnie trzeba pamiętać, że przy zastosowaniu takich naklejek projekt powinien być przygotowany w wysokiej rozdzielczości.

Naklejka epoksydowa – zastosowania

Tego typu naklejki są wykorzystywane przede wszystkim do znakowania niewielkich przedmiotów. W przypadku małych gadżetów reklamowych zrobienie nadruku inną metodą może być bardziej kosztowne lub po prostu zbyt trudne do wykonania. Naklejka epoksydowa pozwala na znakowanie niewielkich i trudnych powierzchni i daje bardzo dobre rezultaty. Gadżety reklamowe, które są najczęściej znakowane przy pomocy naklejek epoksydowych, to breloki, dyski USB oraz przypinki. Dostępne są także naklejki epoksydowe jako samodzielne, niezależne gadżety, które można przytwierdzić do dowolnego przedmiotu.

Dzięki dużej trwałości naklejka epoksydowa sprawdza się do znakowania gadżetów reklamowych, a także wszelkiego rodzaju produktów, np. komputerów, samochodów, urządzeń grzewczych i chłodniczych, urządzeń AGD i RTV oraz mebli.

Przedmioty znakowane przy pomocy naklejki epoksydowej będą się charakteryzować przede wszystkim dużą trwałością i estetycznym wyglądem. Takie gadżety reklamowe spełnią więc wysokie wymagania dotyczące jakości. Zastosowanie naklejek epoksydowych warto wziąć pod uwagę, kiedy konieczne jest przygotowanie niewielkich gadżetów, które będą wyglądać w sposób elegancki i profesjonalny.

Zdjęcia pochodzą ze strony https://gadzety-reklamowe.com/

 

Grupa Tipmedia
Podziel się: