Jak walczyć ze smogiem?

  • 19.05.2018, 10:00
  • Grupa Tipmedia
Jak walczyć ze smogiem?
Za oknem ponownie nienaturalna mgła, a Ty masz wrażenie, że niezbyt dobrze ci się oddycha? To sygnał, że smog jest w Two¬jej okolicy. Zgodnie z danymi Światowej Organizacji Zdrowia, z racji zanieczyszcze¬nia powietrza co roku w Pol¬sce śmierć ponosi około 50 tys. osób! Kłopot jest więc niezwykle poważny. Mimo to, dużo z nas w małym stopniu oddziałuje na wydzielanie szkodliwych substancji, do jakich wlicza się smog. Lecz jest też pozytyw tej informacji - są metody, jakie pomogą zmniejszyć jego zły wpływ na organizm.

Dieta hamująca toksyny
Stosownie ułożone menu umożliwia zmniejszenie skut¬ków wpływu smogu. Musi w nim być przede wszystkim dużo pro¬duktów z kwasami omega-3. A to z powodu tego, że jak mówią liczne badania, substancja ta mocno ogranicza wpływ zanieczyszczonego powietrza na organizm, zwłaszcza na układ krwionośny, jak i nasze serce. Dobroczynne kwasy występują np. w olejach rybnych, maśle, orzechach oraz migdałach. Zbieżne wła¬ściwości posiadają też witaminy B6 i B12. Pierwsza występuje w kaszy gryczanej, papryce czerwonej oraz ziemniakach, a drugą w jajkach, mielcu a także czerwonym mięsie.


W tabletkach sita
Badania wykonane w Brazylii pokazały, że stałe zażywanie witaminy C i E mo¬że zmniejszyć spowodowane smogiem nadciśnienie i zachwiania rytmu serca. Naszym pomocnikiem w walce ze smogiem jest też słodkowod¬na alga - chlorella. Znajdujące się w jej ściankach substancje łączą m. in. metale ci꿬kie, a potem pomagają usunąć je z organizmu. Sproszkowaną chlorellę można stosować do robienia kok¬tajli, a jak ktoś
ich nie lubi może zastosować tabletki opracowane na bazie tej algi.


Pod wodzą roślin
Rzecz jasna kiedy stężenie trują¬cych substancji w powietrzu w dużym stopniu przekracza normy, warto pozostać w domu. Lecz w końcu tutaj też nie jesteśmy bezpieczni. Na rynku było mnóstwo oczyszczaczy powietrza reklamowanych jako doskonała broń w zwalczaniu smogu. Mimo to są niezwykle drogie i nie zawsze pełnią swą rolę. Lecz na szczęście mamy natural¬nego sprzymierzeńca - rośliny. Proste w uprawie epipremnum złociste praktycznie za punkt honoru przyjęło sobie oczyszczanie na¬szych domów z jakichkolwiek tok¬syn, tak jak egzotyczne anturium Andrego. A rośliny o mniejszych wymaganiach palma areca i wężownica nie za chęt¬nie wytwarzają tlen.

Wiarygodne opinie i aktualne ceny znajdziesz w sklepie Higieniczny.pl.

 

Grupa Tipmedia
Podziel się: