Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej!

  • 14.10.2019, 12:22
  • Albert Kopański
Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej!
Bo dzień dzisiejszy to nie tylko powyborcze odprężenie, ale też święto tych, którzy przekazując wiedzę i wychowując kształtują kolejne pokolenie :)

Dla jasności: nie mówimy o rodzicach, do których ten opis również naturalnie pasuje, ale o wszystkich tych, których nie przestraszyła wymowa nieżyczliwego Obyś cudze dzieci uczył”, czyli nauczycielach, wychowawcach i pedagogach, słowem - wszystkich pracownikach oświaty i szkolnictwa wyższego. Burmistrz Gminy Kozienice Piotr kozłowski wystosował na tę okoliczność życzenia, które poniżej przytaczamy i linkujemy, przyłączając się do nich rzecz jasna z pełnym przekonaniem!

 

 

Szanowni Państwo,

Nauczyciele, Dyrektorzy i Pracownicy

Szkół i Placówek Oświatowych

 

   Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w imieniu Samorządu Gminy Kozienice oraz własnym wszystkim nauczycielom i pracownikom placówek oświatowych składam najserdeczniejsze życzenia.

   W tym uroczystym dla Państwa dniu, dziękuję za codzienną rzetelną pracę, za zaangażowanie i troskę w tworzeniu jak najlepszych warunków dla rozwoju uczniów. Dziękuję również byłym Pedagogom i Pracownikom, którzy w ciągu minionych lat przyczyniali się do kształtowania wizerunku Szkoły oraz wychowali pokolenia wspaniałych ludzi.

   W dzisiejszych czasach na pracowników oświaty nakładany jest szereg obowiązków i oczekiwań, niestety wypominane przywileje, aktualnie dynamiczne zmiany w polskiej edukacji – odczuwalne szczególnie w bieżącym roku szkolnym – wprowadziły niekorzystny klimat w Państwa środowisku, wywołały niepokój i poruszenie. W poczuciu zrozumienia, ale i wielkiej odpowiedzialności proszę Państwa o wytrwałość w budowaniu Szkoły ambitnej, otwartej na marzenia i potrzeby uczniów, opartej na poszanowaniu indywidualności każdego młodego człowieka. Zapewniam, że Samorząd Gminy Kozienice, działa tak, aby mogli Państwo pracować w godziwych warunkach - zdobywamy zewnętrzne środki na inwestycje i edukacyjne programy, staramy się wspierać Państwa w każdej sytuacji i reagujemy na problemy, wykorzystując maksymalnie możliwości i kompetencje, które posiadamy.

   Życzę, aby powołanie do pracy z dziećmi i młodzieżą nie gasło, by kształcenie i wychowywanie młodych ludzi przynosiło Państwu radość, wewnętrzną satysfakcję i szacunek społeczny, a życie osobiste i zawodowe obfitowało we wszelkie powodzenia.

 

Burmistrz Gminy Kozienice

Piotr Kozłowski

 

 

 

Albert Kopański

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe