Im wyżej, tym widok fajniejszy - rozdanie decyzji o stypendiach sportowych Gminy Kozienice

  • 25.02.2020, 19:38 (aktualizacja 25.02.2020, 19:47)
  • Albert Kopański
Im wyżej, tym widok fajniejszy - rozdanie decyzji o stypendiach sportowych…
Na sali kameralnej kozienickiego CK-A obyła się dziś krótka, sympatyczna uroczystość, podczas której Burmistrz Piotr Kozłowski oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Rafał Sucherman wręczali wyróżniającym się sportowcom z terenu Gminy Kozienice wyczekiwane decyzje o przyznaniu stypendiów sportowych.

 

Jak wyjaśniał prowadzący spotkanie Jarosław Traczyk:


Gmina Kozienice prowadząc działania zmierzające do zaspokajania potrzeb mieszkańców, pobudzających do aktywności i osobistego rozwoju, wspiera .in. działalność sportową. Jedną z zaproponowanych i wdrażanych przez Burmistrza Gminy Kozienice form wsparcia sa stypendia sportowe, przyznawane zawodnikom, którzy osiągnęli wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym.

 

Stypendia sportowe mają na celu wspieranie rozwoju osób szczególnie uzdolnionych sportowo, posiadających miejsce zamieszkania na terenie Gminy Kozienice lub zrzeszonych w klubach i stowarzyszeniach kultury fizycznej działających na terenie Gminy Kozienice. środki finansowe corocznie w budżecie Gminy Kozienice - w tym roku jest to kwota 50 000 zł.

 

Z pomocy finansowej w postaci rocznego stypendium sportowego mogą korzystać osoby uprawiające dyscyplinę sportu mającą znaczenie dla Gminy Kozienice. Burmistrz Gminy przyznaje, wstrzymuje wypłaty i cofa stypendium sportowe w drodze decyzji, w oparciu o zasady i kryteria wynikające z Regulaminu przyznawania stypendiów sportowych.


 

 

W swoim krótkim wystąpieniu burmistrz Piotr Kozłowski podkreślił, że choć w zeszłym roku w związku ze stypendiami doszło do pewnych zawirowań, zakwestionowana została prawna zasadność ich przyznawania, wobec czego nie były wypłacane, obecnie sytuacja jest już klarowna i Gmina Kozienice znów może nagradzać tych, którzy osiągają w sporcie szczególne sukcesy.


 

Na sukcesy, jak wiadomo składa się wiele elementów - praca trenerów, praca działaczy... ale przede wszystkim to Wasza ciężka, indywidualna praca. Bo to właśnie własnym wysiłkiem zdobywać te sportowe szczyty i na pewno jest ciężko, ale musicie pamiętać, że im wyżej, tym widok fajniejszy.


 

- mówił burmistrz.

 

 

Stypendia przyznane zostały 34 zawodnikom:

 

Z Miejsko-Gminnego Klubu Sportów Obronnych “HAMER" w Kozienicach:

Krzysztof Kozłowski

 

Z Kozienickiego Klubu Siatkówki:

Patryk Walczak; Janusz Rdułtowski; Daniel Ostrowski; Wojciech Kwiecień; Michał Koryciński; Bartłomiej Koryciński; Kacper Kędra; Kamil Kapusta; Michał Kalita; Krzysztof Jeziorowski; Bartosz Jesień; Robert Głogowski; Błażej Czarnecki Kozienicki Klub Siatkówki

 

Ze Stowarzyszenia „Klub Tenisa Stołowego Kozienice":

Tomasz Ziętkowski; Norbert Zielony; Tomasz Tamioła; Grzegorz Tamioła; Mateusz Sroczyński; Paweł Skolimowski; Artur Moroz; Jan Molęda; Piotr Łyjak; Mariusz Kuryłek; Jarosław Kozłowski; Roman Gołębiowski; Jakub Chołuń; Jakub Caban; Michał Bartoszuk

 

Z Uczniowskiego Klubu Sportowego „OLIMP" Kozienice:

Danuta Woszczek

 

Z Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „START":

Marcin Awiżeń; Grzegorz Drelewski i Grzegorz Krześniak

 


Album ze zdjęciami z tego wieczoru znajdziecie Państwo TUTAJ!
 

Albert Kopański

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe