VII Spartakiada Osób Niepełnosprawnych "Integracja przez aktywność" w Przewozie

 • 17.09.2020, 19:30 (aktualizacja 18.09.2020, 08:08)
 • Albert Kopański
VII Spartakiada Osób Niepełnosprawnych "Integracja przez aktywność" w…
Za nami już siódma Spartakiada Osób Niepełnosprawnych "Integracja przez aktywność" organizowana przez Stowarzyszenie „Sami Sobie" pod Honorowym Patronatem burmistrza gminy Kozienice Piotra Kozłowskiego. Zapraszamy do obejrzenia w załączonym albumie zdjęć z tego wydarzenia, na temat zaś stojącej za nim idei zaś oddajmy głos prezes stowarzyszenia, Marlenie Sankowskiej...

Celem naszej Spartakiady jest popularyzacja aktywności fizycznej wśród osób niepełnosprawnych, integracja placówek zajmujących się osobami niepełnosprawnymi, integracja ze społeczeństwem oraz zachęcanie do zdrowego stylu życia…

 

Naszym celem jako Stowarzyszenia jest wzbudzenie u osób niepełnosprawnych, poprzez rywalizację sportową, chęci i gotowości pokonywania barier i ograniczeń oraz popularyzacja sportu i integracja ze środowiskiem.

 

Spartakiada Osób Niepełnosprawnych” jest organizowana przez nasze stowarzyszenie po raz siódmy.

 

Głównym celem Spartakiady jest:

 • Integracja środowisk osób niepełnosprawnych,
 • nauka pokonywania własnych trudności,
 •  sportowa rywalizacja,
 • przeżywanie radości z osiągnięć sportowych
 • a także promowanie zdrowego trybu życia ukierunkowanego na ruch i rekreację.

 

Dla uczestników spartakiady to niezapomniane przeżycie, które sprzyja integracji osób niepełnosprawnych, wzbudza ducha sportowej rywalizacji.

 

Dla tych osób sam start jest już dużym sukcesem i wszyscy uczestnicy mają poczucie, że są zwycięzcami własnych słabości.

 

Wielu z nich czeka cały rok na ten jeden dzień, kiedy mogą się zintegrować z innymi osobami niepełnosprawnymi, być w centrum uwagi i wszystkie atrakcje przygotowane są specjalnie dla nich.

 

To daje im poczucie, że są ważni dla innych.

 

Dzięki pozyskiwanym środkom Stowarzyszenie ma możliwość realizować swoje zadania statutowe, czyli pomoc i wspieranie osób niepełnosprawnych i ich rodzin. Nasze działania ukierunkowane są na zwiększania ich aktywności i udziału w życiu społecznym.

Środki pozyskane z zadania publicznego z konkursu ogłoszonego przez Burmistrza Gminy Kozienice – „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej”

W ramach swojej działalności Stowarzyszenie realizuje programy mające na celu kompleksową rehabilitację osób niepełnosprawnych, systematyczne i profesjonalne działania wspomagające rozwój intelektualny i fizyczny tych osób.

 

Priorytetem jest dla nas zapewnianie równych szans dla osób niepełnosprawnych w tym grup szczególnie narażonych na wykluczenie i marginalizację społeczną.
 

Nasze przedsięwzięcia skierowane są nie tylko dla osób niepełnosprawnych, ale również dla ich rodzin.
 

Spartakiada Osób Niepełnosprawnych” jest organizowana przez nasze stowarzyszenie po raz siódmy. Wcześniej organizowana impreza wzbudzała duże zainteresowanie oraz aprobatę uczestników, nauczycieli i rodziców.

 

Dzięki pozyskiwanym środkom Stowarzyszenie ma możliwość realizować swoje zadania statutowe, czyli pomoc i wspieranie osób niepełnosprawnych i ich rodzin. Nasze działania ukierunkowane są na zwiększania ich aktywności i udziału w życiu społecznym.

 

Środki pozyskane z zadania publicznego z konkursu ogłoszonego przez Burmistrza Gminy Kozienice – „Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej”

 

Konkurencje sportowo-rekreacyjne:

 • rzut ringo na palik;

 • rzut woreczkiem do celu;

 • rzut piłka lekarską

 • osobiste rzuty do kosza;

 • strzały do bramki;

 • bieg slalomem dla uczestników na wózku inwalidzkim i z przewodnikiem

 

 

Marlena Sankowska,

prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin "Sami Sobie"

Albert Kopański

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe