ENERGIĘ MAMY WE KRWI! KOLEJNA AKCJA HONOROWEGO KRWIODAWSTWA W ELEKTROWNI KOZIENICE ZA NAMI

  • 30.01.2021, 11:38 (aktualizacja 30.01.2021, 11:47)
  • Materiał nadesłany
ENERGIĘ MAMY WE KRWI! KOLEJNA AKCJA HONOROWEGO KRWIODAWSTWA W ELEKTROWNI KOZIENICE ZA NAMI
ENERGIĘ MAMY WE KRWI! KOLEJNA AKCJA HONOROWEGO KRWIODAWSTWA W ELEKTROWNI KOZIENICE ZA NAMI

Specjalny punkt medyczny Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu zorganizowany został w sali konferencyjnej budynku administracji. Na apel organizatorów odpowiedziało 32 chętnych pracowników Elektrowni. Po badaniach do oddania krwi zakwalifikowano 30 osób, w tym 13 ozdrowieńców. Projekt cieszył się dużym zainteresowaniem, szczególnie, że podczas tej edycji krew oddawali właśnie ozdrowieńcy, których osocze jest szczególnie ważne i porządne dla osób zmagających się ze skutkami wirusa. Mimo panującej pandemii akcję udało się zorganizować w sposób bezpieczny dla krwiodawców i personelu medycznego.


Zebrano łącznie 30 jednostek krwi, czyli 13,5 litra życiodajnego płynu. Wszystkie dotychczasowe akcje były organizowane wspólnie z aktywnie działającym przy Enei Wytwarzanie Klubem Honorowych Dawców Krwi. W tym roku w akcję włączyły się również Związki Zawodowe działające przy Enei Wytwarzanie.

- Dzisiejsza akcja oddawania krwi jest swoistą odpowiedzią na apel ozdrowieńców, pracowników Enei Wytwarzanie, którzy zgłaszali chęć oddania osocza. Poprzez organizację dzisiejszej akcji chcieliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom krwiodawców oraz ułatwić naszym pracownikom spełnienie, jak wielu uważa, wręcz obowiązku. To niesamowite jak wielu dobrych ludzi jest wśród nas. Ozdrowieńcy, którzy osobiście doświadczyli choroby nie są obojętni na chorobę innych. Akcja cieszyła się dużym powodzeniem, kolejna już w marcu, dlatego już dziś serdecznie zapraszamy do udziału - powiedział Krzysztof Baran, prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi działającego przy Enei Wytwarzanie.

- Szanowni krwiodawcy, chylę przed Wami czoła, ponieważ wy oddajecie cząstkę siebie bezinteresownie. Ofiarowujecie bezcenny dar jakim jest krew, przez co przyczyniacie się do ratowania ludzkiego życia i zdrowia. Szczególne podziękowania kieruję do ozdrowieńców, którzy doświadczeni wcześniej chorobą teraz walczą o zdrowie potrzebujących. Wierzę, że Wasza szlachetna postawa będzie zawsze wzorem do naśladowania oraz inspiracją dla innych. W imieniu całego Zarządu Enei Wytwarzanie, wszystkim krwiodawcom jeszcze raz dziękuję za aktywny udział w dotychczasowych akcjach i zachęcam pozostałych Pracowników Spółki do brania udziału w kolejnych tego typu wydarzeniach - powiedział Antoni Józwowicz, prezes Enei Wytwarzanie.

Kolejna akcja krwiodawstwa na terenie elektrowni zaplanowana jest już w marcu.

Materiał nadesłany

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe