Pierwsze zbiory miodu z pasieki Enei Wytwarzani

  • 09.06.2021, 14:06
  • Albert Kopański
Pierwsze zbiory miodu z pasieki Enei Wytwarzani
Pasieka na terenie Enei Wytwarzanie powstała przy wsparciu zaprzyjaźnionego pszczelarza, wolontariuszy oraz pracowników. Jednak cała historia zaczęła się 7 lat temu, kiedy to właśnie Rafał Laśkiewicz, pszczelarz pasjonat, pracował przy chłodni kominowej przy nowym bloku, odkrył tam rój pszczół i zaopiekował się nim

 

To kolejny, żywy dowód na to, że środowisko panujące w Enei Wytwarzanie to wspaniałe miejsce do życia dla roślin, zwierząt oraz owadów, w tym pszczół, a istniejące łąki kwietne to cudowne stołówki pełne miododajnych roślin. Aktualnie pasieka składa się z czterech aktywnych uli, w każdym z nich mieszka do 100 tysięcy okazów, a rządy sprawuje królowa matka „z rodowodem”.

Dzięki świetnym, komfortowym warunkom życia oraz profesjonalnej opiece pszczelarza pierwsze miodobranie zakończyło się sukcesem - zebrano niemal 20 litrów miodu. To dopiero początek współpracy z pszczołami, gdyż planowane jest powiększenie pasieki, której potencjał jest ogromny.

Albert Kopański

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe