Wkręcają w pomoc. Kozienicki Dom Kultury organizuje kolejną zbiórkę korków

  • 29.10.2021, 12:05
  • Tygodnik OKO
Wkręcają w pomoc. Kozienicki Dom Kultury organizuje kolejną zbiórkę korków
Dobiega końca zbiórka plastikowych nakrętek z przeznaczeniem na wsparcie rehabilitacji Mai Kultys z Holendrów Kozienickich, a już 1 listopada ruszy zbiórka dla Oliwiera Popisa z Kozienic. Podpowiadamy, jak można przekazać „korki”.

 

Kozienicki Dom Kultury od wielu lat organizuje zbiórki plastikowych nakrętek. Te przekazywane są rodzicom chorych dzieci, a dochód ze sprzedaży przeznaczany jest na wsparcie leczenia i rehabilitacji. Akcje mają charakter cykliczny i tak naprawdę prowadzone są przez cały rok. Gdy tylko kończymy jedną zbiórkę, od razu ogłaszamy kolejną – tłumaczy Dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Zbiórka na rzecz Mai Kultys trwała od 1 sierpnia do 31 października. Zbiórka dla Oliwiera potrwa od 1 listopada do końca stycznia 2022 roku.

Mały wojownik w walce o zdrowie

Oliwier urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową i innymi wadami współistniejącymi. Porusza się na wózku inwalidzkim, a w jego główce została założona zastawka, która kontroluje ciśnienia wewnątrz czaszki i odprowadza nadmiar płynu z komór mózgowych. Największym problemem jest jednak ogromna deformacja kręgosłupa uciskająca rdzeń kręgowy. Powiązane jest to również z zespołem Arnolda Chiariego, czyli przemieszczeniem pnia mózgu i móżdżku do kanału kręgowego. Płuca Oliwiera mają coraz mniej miejsca. Konieczne są skomplikowane operacje bardzo wysokiego ryzyka powikłań.

Leki, codzienna rehabilitacja, drogi sprzęt ortopedyczny, ciągłe konsultacje, specjaliści z całej Polski i nie tylko… To wszystko jest bardzo kosztowne, dlatego chłopiec i jego rodzina potrzebują wsparcia – dodaje Elwira Kozłowska.

Gdzie zostawić nakrętki?

Nakrętki można wrzucać do specjalnego pojemnika – „gramofonu”, który znajduje się przed Centrum Kulturalno-Artystycznym, przez całą dobę – siedem dni w tygodniu, w dniach 1 listopada 2021 r. – 31 stycznia 2022 r. Większe ilości korków można dostarczać bezpośrednio do CKA, umawiając się na ich odbiór telefonicznie pod numerem: 48 611 07 50 lub 731 877 337.

Poza zbiórką korków w KDK, na rzecz Oliwiera prowadzona jest także zbiórka za pośrednictwem Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”: Alior Bank 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994, tytułem: 34226 Popis Oliwier – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia. Kod SWIFT (BIC) do wpłat zagranicznych: ALBPPLPW. Można też przekazać chłopcu 1% podatku: KRS: 0000037904, cel szczegółowy: 34226 Popis Oliwier.

 


 

Tygodnik OKO

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe