Wielkie wyróżnienie dla Gminy Kozienice

  • 20.11.2021, 09:00
  • Albert Kopański
Wielkie wyróżnienie dla Gminy Kozienice
Gmina Kozienice uzyskała prestiżowy tytuł Symbol Polskiej Samorządności 2021. Uroczysta Gala Finałowa odbyła się w czwartek, 18 listopada, w Katowicach. 

Nagrodę przyznawaną przez „Monitor Biznesu” z „Rzeczypospolitej” i „Monitor Rynkowy” w „Dzienniku Gazecie Prawnej” odebrał burmistrz Piotr Kozłowski.


- To wspaniały, historyczny sukces naszej gminy. Nasze działania na rzecz lokalnej wspólnoty zostały dostrzeżone i docenione. Warto podkreślić, że jesteśmy pierwszym samorządem w subregionie radomskim, któremu ten zaszczytny tytuł udało się zdobyć – podkreśla burmistrz Piotr Kozłowski.


Program Symbol realizowany jest już od jedenastu lat. Co roku nagradzane są najlepsze samorządy, spółki komunalne, spółdzielnie, firmy i przedsiębiorstwa. Po prostu ci, których działania charakteryzują się najwyższą jakością zarządzania, innowacyjnością, sprawnością w pozyskiwaniu i dysponowaniu środkami unijnymi, dbałością o ekologię, ale nade wszystko przyświeca im szeroko pojęte dobro mieszkańców.  


- To wyjątkowe wyróżnienie dla Gminy Kozienice, wszystkich mieszkańców, ale także moich współpracowników - mówi burmistrz Piotr Kozłowski. Jest przyznawane od branżowców, co jeszcze bardziej je nobilituje. A znaleźć się w tak elitarnym gronie samorządów, firm i przedsiębiorstw, pokazuje że Kozienice są liderem Nowej Generacji Usług Publicznych. Dodatkową satysfakcję daje fakt, iż Kapituła Symbolu oceniała rok 2020 – z jednej strony było to rok szczególny, bo „pandemiczny”, z drugiej – to pierwszy rok kiedy nowy burmistrz i nowa rada miejska realizowała swój autorski budżet.


Według burmistrza z jednej strony ważne jest zadowolenie mieszkańców, zaś z drugiej utrzymywanie wysokich wskaźników finansowych.


- Obniżamy zadłużenie przy równoczesnym prowadzeniu wielu ważnych inwestycji. Mamy stabilny budżet wynoszący około 200 mln złotych, a oprócz tego staramy się pozyskiwać jak najwięcej środków zewnętrznych. Warto podkreślić, że od 2019 roku udało nam się pozyskać ponad 50 mln zł - mówi burmistrz.


Przed uroczystą galą burmistrz Piotr Kozłowski znalazł się w elitarnym gronie 5 osób zaproszonych do udziału w panelu dyskusyjnym odbywającym się pod hasłem „Nowe inwestycje szansą na rozwój regionu”.  Poprowadził go Jakub Lisiecki przewodniczący Kapituły programu Symbol, redaktor naczelny „Monitora Biznesu” i „Monitora Rynkowego”


- Dzięki udziałowi w programie Symbol wiele firm i instytucji potwierdziło swoją najwyższą jakość, ugruntowało swój wizerunek i nawiązało wiele kontaktów biznesowych. Od lat staramy się wśród Laureatów budować dobre relacje, poczucie wspólnoty i niewątpliwej dumy z przynależności do grona najlepszych podmiotów w Polsce. Niezmiernie cieszymy się, że także i Kozienice są częścią tej rodziny – mówi Jakub Lisiecki 


Laureatów wyłania Kapituła Symbolu. Jest to grono specjalistów i ekspertów w swoich dziedzinach. Ich ogromna świadomość rynku oraz doświadczenie biznesowe i medialne sprawiają, że Symbol plasuje się wśród najbardziej prestiżowych nagród w Polsce.


Patronat honorowy nad konkursem objęła m.in.: Komisja Europejska, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju oraz Przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.

Albert Kopański

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe