Piąty Pionkowski Dzień Pszczoły

  • 04.08.2022, 16:22 (aktualizacja 04.08.2022, 16:29)
  • Materiał nadesłany
Piąty Pionkowski Dzień Pszczoły
Nadleśnictwo Kozienice wspólnie z Miastem Pionki i Gminą Pionki zaprasza na rajd rowerowy w ramach Piątego Pionkowskiego Dnia Pszczoły. Impreza odbędzie się w najbliższą niedzielę 7 sierpnia.

Rajd rozpocznie się o godz. 10 i potrwa do godz. 15-tej. Trasa tegorocznego przejazdu będzie miała początek przy biurze Nadleśnictwa Kozienice przy ul. Partyzantów 62 w Pionkach. Najpierw poprowadzi przez Augustów, gdzie znajduje się Izba Dydaktyczna Kozienickiego Parku Krajobrazowego, a następnie przez rezerwat „Zagożdżon” i parking przy szkółce leśnej. Kolejnym przystankiem będzie „Bartny Kąt” – miejsce, poświęcone historii bartnictwa w Puszczy Kozienickiej. Na koniec uczestnicy rajdu dojadą z powrotem do biura Nadleśnictwa Kozienice.

Jednym z punktów rajdu będzie uroczyste odsłonięcie pomnika św. Ambrożego – patrona pszczelarzy. Autorem rzeźby jest artysta Stanisław Panfil. Praca powstała podczas warsztatów rzeźbiarskich „Drewno – materiał doskonały”, które odbyły się w czerwcu tego roku na terenie Nadleśnictwa Kozienice. Rzeźba stanie przy parkingu przy szkółce leśnej w pobliżu miejscowości Przejazd.

Niedzielna impreza to świetna okazja do poznania bartnictwa, spędzenia czasu w otoczeniu pięknej przyrody i aktywnego wypoczynku w gronie innych pasjonatów jazdy na dwóch kółkach.

W rajdzie mogą wziąć udział wszyscy chętni. Dzieci i młodzież w wieku do 18 lat powinni posiadać kartę rowerową (załączamy regulamin i mapkę trasy).

Organizatorem rajdu, obok Nadleśnictwa Kozienice, są: Stowarzyszenie Pszczelarzy Puszczy Kozienickiej oraz Urząd Miasta i Gminy Pionki.

8 sierpnia przypada Polski Dzień Pszczoły. Jego celem jest pokazanie, że pszczoły pełnią bardzo ważną funkcję w przyrodzie oraz zachęcić społeczeństwo do podejmowania działań na rzecz ochrony tych niezwykle pożytecznych owadów. Od pięciu lat Nadleśnictwo Kozienice organizuje z tej okazji Pionkowski Dzień Pszczoły.

Szczegółowy program Piątego Pionkowskiego Dnia Pszczoły:

Godz. 10.00: Zbiórka uczestników rajdu przy biurze Nadleśnictwa Kozienice, ul. Partyzantów 62 w Pionkach

Godz. 10.20: Izba Dydaktyczna KPK Augustów

Godz. 12.00: Rezerwat „Zagożdżon”

Godz. 12.50: Parking przy szkółce leśnej – odsłonięcie rzeźby św. Ambrożego

Godz. 14.00: „Bartny Kąt”

Godz. 15.00: Zakończenie rajdu

Podczas wydarzenia będzie promowana marka Lasów Państwowych Dobre z lasu. Dobre z lasu to część szerszego projektu Lasów Państwowych pn. „Zdrowa żywność z polskich lasów”. Ma na celu promowanie dziczyzny, miodów oraz płodów runa leśnego pochodzących z polskich lasów. To umożliwienie dostępu do ekologicznej, naturalnej i zdrowej żywności. Realizacja tego zadania jest możliwa dzięki prowadzonej przez polskich leśników zrównoważonej i wielofunkcyjnej gospodarce leśnej. Pozwala ona na korzystanie z dóbr, które daje las, bez wyrządzania mu szkody i zaburzania naturalnej harmonii.

Materiał nadesłany

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe