25. finał WOŚP w Kozienicach

  • 15.01.2017, 12:11 (aktualizacja 20.01.2017, 18:57)
  • Red.
25. finał WOŚP w Kozienicach red.; OJ: G. Dróżdż
15 stycznia w całej Polsce wystartował jubileuszowy, 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Środki zebrane podczas tegorocznej zbiórki zostaną przekazane na rzecz dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz na poprawę opieki nad seniorami.

W Kozienicach datki zbiera ok. 50 wolontariuszy. Jest to młodzież szkolna oraz przedstawiciele grup rekonstrukcyjnych. Ok. godz. 11:30 jeszcze nie dotarły puszki z datkami do sztabu, jednak wolontariusze WOŚP już są gotowi na ich przyjęcie, policzenie i przekazanie środków na rzecz potrzebujących. Z kolei w kuchni "Ogródka Jordanowskiego" szykowano ciepły poczęstunek dla wolontariuszy, którzy mogli tego potrzebować. W końcu kwestowali na lekkim mrozie.

Pieniądze były zbierane w najczęściej uczęszczanych częściach Kozienic - na ul. Lubelskiej, Radomskiej, Warszawskiej, Głowaczowskiej, na placu targowym itd. Wolontariusze nie ograniczali się jedynie do miasta - kwestowali również w innych miejscowościach powiatu.

Po południu było już wszystko wiadome. Oto statystyki sporządzone w sprawozdaniu kozienickiego sztabu: 

"W tym roku podczas  kwesty ulicznej wolontariusze zebrali łącznie 46 422,05 zł oraz waluta obca: 1500 NOK; 8,69 USD; 12,01 EUR; 171 UAH; 200 CZK; 2,05 GBP. Jest to kwota o ponad 3,5 tysiąca wyższa niż w roku ubiegłym.

Wolontariusze, którzy zebrali najwięcej to:

1.      Dawid Bieńkowski z Kozienickiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych, kwota: 2 831,63 zł;

2.      Natalia Przerwa z Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Kozienicach, kwota: 2 042,80 zł;

3.      Maria Czechowska z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Kozienicach, kwota: 1 965,52 zł;

4.      Oliwia Ceglarz z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Kozienicach, kwota: 1 678,52 zł;

5.      Tomasz Pakuła, prezes Kozienickiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznych, kwota: 1 517,70 zł".

Kozienicki sztab akcji mieści się w OPP "Ogródek Jordanowski". 

Pomimo upływu lat, akcja prowadzona przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy dalej cieszy się popularnością, a szczodrość wspierających akcję z roku na rok jest większa. Wszystko wskazuje na to, że i w tym roku padnie reko.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć.

Red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe