Ruszyła akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą"

  • 12.06.2017, 11:55
  • Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji/A. Kołdej
Ruszyła akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą"
W związku z nadchodzącymi wakacjami policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zwoleniu będą prowadzili szereg działań profilaktycznych w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”.

Mając na celu poprawę bezpieczeństwa osób przebywających w wodzie i nad wodą, Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji zainicjowało akcję informacyjno-edukacyjną „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”.

Akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” została objęta honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz wpisana do Harmonogramu działań na rok 2017 w ramach Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017. Partnerami w projekcie są Departament Ochrony Ludności i Zarządzania Kryzysowego oraz Departament Komunikacji Społecznej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Zarząd Główny Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Polski Związek Żeglarski, Polski Związek Wędkarski oraz Centrum Turystyki Wodnej Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.

Celem przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi społecznej na zagrożenia jakie nieść może rekreacja wodna i promowanie odpowiedzialnych postaw osób przebywających w wodzie i nad wodą, a w efekcie dalsze ograniczenie takich wypadków. Akcja realizowana będzie od czerwca do września br. na terenie całego kraju, a szczególnie intensyfikowana na terenie obszarów wodnych, a także ośrodków rekreacji i wypoczynku. Jak co roku policjanci będą przypominać dzieciom, młodzieży i dorosłym wypoczywającym nad wodą (również wędkarzom) o zasadach bezpieczeństwa.

Dla celów projektu przygotowano informatory, naklejki oraz plakaty edukacyjne, które nakłaniają m.in. do korzystania ze strzeżonych kąpielisk, stosowania się do obowiązujących na nich znaków oraz dostosowania rodzaju aktywności do indywidualnych możliwości i umiejętności.

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” został ogłoszony konkurs filmowy pn. „Filmowy przeWODNIK". W konkursie udział wziąć mogą zespoły liczące do 5 osób w wieku do 18 lat, pod opieką dorosłego opiekuna. Prace konkursowe można przesyłać na adres Biura Prewencji Komendy Głównej Policji, ul. Puławska 148/150, 02-624 Warszawa z dopiskiem „Filmowy przeWODNIK” do dnia 1 września br.

Dodatkowe informacje o konkursie można uzyskać pod adresem e-mailowym: [email protected]

Plakat, regulamin konkursu oraz kartę zgłoszenia można pobrać pod adresem:

http://www.policja.pl/pol/kreci-mnie-bezpieczenst/konkurs/32248,Konkurs-filmowy-quotFilmowy-przeWODNIKquot.html

Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji/A. Kołdej

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe