Finał LOTTO Poland Bike Marathon w warszawskim Wawrze

  • 18.10.2017, 09:54 (aktualizacja 19.10.2017, 03:00)
  • Mat. organizatorów
Finał LOTTO Poland Bike Marathon w warszawskim Wawrze Mat. organizatorów
LOTTO Poland Bike Marathon 2017 już na mecie. W warszawskim Wawrze został rozegrany siedemnasty i zarazem ostatni etap dziewiątego sezonu wyścigów amatorów jazdy na rowerach górskich, którego organizatorem jest były kolarz zawodowy Grzegorz Wajs. Finałowym zawodom cyklu pod hasłem „Rowerem po Zdrowie” na terenie Instytutu „Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka” towarzyszyły VII Otwarte Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza MTB Samorządowców pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego. Tym razem po tytuły mistrzowskie sięgnęli Paweł Adamczyk (Urząd Miasta Marki) i Joanna Struzik (Urząd Gminy Wieliszew).

Stołeczna dzielnica Wawer już siódmy raz z rzędu znalazła się na mapie Poland Bike, a szósty raz była areną finałową cyklu. Trasa prowadziła przez Mazowiecki Park Krajobrazowy, wykorzystując pierwszy, profesjonalny szlak MTB (stworzony przez dzielnicę Wawer i ekipę Poland Bike), znajdujący się w Warszawie i jej okolicach. Trasa malownicza, pełna uroku, ale i niezwykle wymagająca, obfitująca w sporo technicznych zjazdów i podjazdów.

 

Na dystansie MAX (52 km) zwyciężył Adrian Kuczyński (Absolute Bikes RedIngo Team), finiszując przed Kamilem Karwatem (RoweryLady.pl) i Bartoszem Grędzińskim (Kross Staff Team). Wśród kobiet wygrała Urszula Luboińska (Trezado BikeTires.pl), wyprzedzając Magdalenę Kosko (Beat Bike Pro Relo Team) i Barbarę Kleczaj (Go Sport AK Sped Team).

 

Trasę MINI (27 km) najszybciej pokonał Michał Kamiński (Go Sport AK Sped Team), przed Adrianem Wawerem (Baran Cycling Team) i Robertem Sawą (Inżynieria Rowerowa). W rywalizacji kobiet triumfowała Magdalena Kuszmider z Legionowa, która wyprzedziła Justynę Tarnowską (Go Sport AK Sped Team) i Joannę Sobczuk (Wodociągi Warszawskie).

 

Na dystansie FAN (8 km) ścigała się młodzież szkolna. Wśród chłopców zwyciężył Mateusz Szyszko, przed Szymonem Lachowiczem (obaj z Warszawskiego Klubu Kolarskiego) i Filipem Surdykiem (Kamyk Radzymin MTB Team). W gronie dziewcząt najlepsza była Kamila Klaus (Kamyk Radzymin MTB Team), przed Katarzyną Praszczałek (Dynamik-ART) i Dominiką Wiśniewską (UKK Huragan Wołomin). W Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike jeździły też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

 

Zgodnie z tradycją koniec wieńczył dzieło. W warszawskim Wawrze nastąpiła finałowa dekoracja uczestników LOTTO Poland Bike Marathon 2017. W najbardziej prestiżowej klasyfikacji Open triumfowali: na dystansie MAX - Adrian Jusiński (TRW MTB Racing) i Urszula Luboińska (Trezado BikeTires.pl), na MINI - Grzegorz Marcinkiewicz (Nasz Bike Team) i Magdalena Kuszmider z Legionowa, a na dystansie FAN - Mateusz Szyszko (Warszawski Klub Kolarski) i Katarzyna Praszczałek (Dynamik-ART).

 

Punktację OMNIUM Poland Bike 2017 wygrali: wśród mężczyzn - Grzegorz Marcinkiewicz (Nasz Bike Team), przed Tomaszem Białkiem (Jasienica Team) i Adamem Mrowińskim (Kamyk Radzymin MTB Team), a w gronie kobiet - Joanna Sobczuk (Wodociągi Warszawskie), przed Katarzyną Skurą (Absolute Bikes RedIngo Team) i Karoliną Grucą (Kamyk Radzymin MTB Team).

 

W klasyfikacji drużynowej LOTTO Poland Bike Marathon 2017 zwyciężył Absolute Bikes RedIngo Team, wyprzedzając TRW MTB Racing i MGG Helpea Team. Rywalizację zespołów młodzieżowych wygrał Warszawski Klub Kolarski, przed UKK Huragan Wołomin i Kamyk Radzymin MTB Team. W punktacji rodzinnej najlepsi okazali się Gregorowiczowie, przed Struzikami i Żeszczyńskimi.

 

Finał LOTTO Poland Bike Marathon 2017 został zorganizowany przy ścisłej współpracy z dzielnicą Wawer m.st. Warszawy, Instytutem „Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka”, profesjonalnym sklepem i serwisem rowerowym ABSOLUTE BIKES, marką rowerów SUPERIOR, siecią SklepRowerowy.pl i austriackim Hotelem Alpenrose.

 

To jeszcze nie koniec sezonu kolarskiego z Poland Bike. W niedzielę 3 października w Parku Zdrojowym w podwarszawskim Konstancinie-Jeziornie odbędą się rowerowe zawody dla całych rodzin pod hasłem „Mikołajkowy Konstancin”. Tydzień później - Podsumowanie Sezonu Poland Bike w warszawskim klubie i restauracji „VolleyBajka” na Ursynowie.

 

A potem wjeżdżamy w Nowy Rok z wieloma nowościami! Kolejny dziesiąty, jubileuszowy sezon LOTTO Poland Bike Marathon 2018 będzie składał się z około 15 etapów, rozgrywanych od marca do października. Doskonałą rozgrzewką i świetną okazją na poprawienie sektorów startowych przed głównym cyklem będzie Zimowy Poland Bike Marathon, który ponownie odbędzie się w trzech miejscowościach w pobliżu Warszawy oraz Warszawski Triathlon Zimowy, 27 stycznia na warszawskich Stegnach.

 

Zimowy Poland Bike Marathon rozpocznie się 11 lutego w Kobyłce, następnie 25 lutego zawita do Marek, a finał zimowego cyklu odbędzie się 11 marca w Nieporęcie. Dwa tygodnie później 25 marca w Otwocku amatorów MTB czeka inauguracja LOTTO Poland Bike Marathon 2018. To terminy do zabukowania. Zapraszamy!

 

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

Mat. organizatorów

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe