4. bańki za CK-A?

  • 30.08.2018, 18:49 (aktualizacja 04.09.2018, 09:48)
  • Edmund Kordas
4. bańki za CK-A? OKO
Dzisiejsza Gazeta Wyborcza i Radio Zet przynoszą bulwersujące informacje dotyczące działalności korupcyjnej jednego z największych przedsiębiorców budowlanych w regionie. Niby rzecz o Radomiu ale w tekście pojawił się także "kozienicki ślad".

 

Na marginesie dzisiejszego artykułu w Gazecie Wyborczej. Wśród inwestycji, które miało budować konsorcjum Romana S. za łapówki odpowiadające 10% wartości wymieniona została także budowa Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach. Poseł Suski podczas dzisiejszej konferencji w Sejmie wyśmiał publikację Gazety i Radia Zet, podając jako przykład właśnie CK-A. Absurdalne jego zdaniem jest wiązanie władz (ówczesnych) Radomia z tą inwestycją. Podzielamy ten pogląd. Według naszej wiedzy był to pewnego rodzaju skrót myślowy zastosowany przez dziennikarzy. Skoro w materiałach CBA są takie dotyczące wręczania łapówki w sprawie CK-A to powstaje pytanie, kto ją wziął i w jakiej formie? Może sprawę załatwiono przy pomocy umowy kupna sprzedaży paru działek, jak twierdzą niektórzy spod Radomia? Prawda, że może być ciekawie?

Biznes nie zna podziałów politycznych a sprawiedliwość jest dla maluczkich. Ci wyżej są wyłącznie czyści jak łzy. Tylko dywan jest coraz bardziej spuchnięty.

*****************************************************************************************************************************

Komentarz do sprawy radnego Rady Miejskiej w Kozienicach Martina Bożka:

- Tydzień temu dziennikarze Gazety Wyborczej i Radia Zet ujawnili korupcyjny układ, który miał sięgać również do Kozienic. Dziennikarze powoływali się i cytowali materiał operacyjny CBA, z którego wynika, że w związku z wyborem firmy budującej Centrum Kulturalno-Artystyczne w Kozienicach wręczono łapówkę w wysokości 10% kontraktu, czyli jakieś 4 mln złotych. To już drugi sygnał w przeciągu krótkiego okresu czasu, że zamówienia udzielane przez kozienicki ratusz nie są, delikatnie mówiąc, transparentne. Warto przypomnieć, że w kwietniu 2018 r. prokuratura w Radomiu wszczęła już śledztwo w sprawie żądania łapówki przez jednego z dyrektorów Urzędu Miejskiego w Kozienicach w związku z inwestycjami drogowymi realizowanymi w naszej gminie. Zakładam, a jako mieszkaniec gminy oczekuję, że również sprawa ujawniona w mediach ogólnopolskich zostanie jak najszybciej wyjaśniona przez prokuraturę i CBA.

*******************************************************************************************************************************************

Poniżej oświadczenie, które również do naszej redakcji, nadesłał poseł Andrzej Kosztowniak.

Szanowni Państwo!

W życiu prywatnym i zawodowym kieruję się uczciwością, rzetelnością i prawem. Dzisiejsze medialne doniesienia Gazety Wyborczej na mój temat to zlepek kłamstw i pomówień. Przed sądem będę bronił swojego dobrego imienia. Ci, którzy mnie oczerniają już wiele razy musieli przepraszać! Ten materiał jest elementem brudnej kampanii wyborczej i ma jeden cel: oczernić mnie i moich kolegów z PiS!

Andrzej Kosztowniak

Poseł na Sejm RP

*****************************************************************************************************************************

Znalezione w sieci:

 

OŚWIADCZENIE CBA

9 grudnia 2013 roku Centralne Biuro Antykorupcyjne wszczęło sprawę operacyjną SOR73/13 dotyczącą nieprawidłowości w radomskim urzędzie. Sprawa została zakończona za czasów kierowania CBA przez Pawła Wojtunika (7 sierpnia 2015 roku). Nie jest więc prawdą teza „Gazety Wyborczej”, że w 2016 roku funkcjonariusz prowadzący ww. sprawę został od niej odsunięty.

Czynności procesowe CBA rozpoczęło z niezrozumiałych względów w trybie niecierpiącym zwłoki, w czasie trwania kampanii wyborczej do samorządu, 6 października 2014 roku. Na podstawie działań Biura prokuratura wszczęła śledztwo 17 października 2014 roku, w sprawie podejrzenia korupcji w działaniu osoby wykonującej mandat radnego w Radomiu. Przez ponad rok, kiedy CBA kierował Paweł Wojtunik, nikomu nie przedstawiono zarzutów. Część hipotez zawartych w materiale CBA, m.in. dotyczących korupcji w działaniach Prezydenta Radomia Andrzeja Kosztowniaka, po weryfikacji nie znalazło potwierdzenia w materiale śledczym. Sam Andrzej Kosztowniak został dwukrotnie przesłuchany w śledztwie w charakterze świadka.

Do dziś w śledztwie zarzuty usłyszały 4 osoby, były wiceprezydent Radomia Igor M., były radny PiS Karol S. oraz Kamil T. i Mirosław K. Zarzuty podejrzani usłyszeli w latach 2017-2018. Śledztwo jest w toku, CBA wykonuje w nim czynności zlecone przez Prokuraturę Regionalną w Lublinie. Działania te mają na celu weryfikację wszystkich wątków we wskazanej sprawie.

CBA swoje działania prowadzi w oparciu o przepisy prawa i decyzje prokuratury. Nie ma i nie będzie żadnego parasola ochronnego nad osobami, które dopuszczają się działań sprzecznych z prawem. CBA prowadzi działania bez względu na powiązania czy stanowiska osób, które mogą dopuszczać się łamania prawa. Sugerowanie, że jest inaczej jest niedopuszczalną insynuacją.

Źródło: dziennik.pl

 

 

 

 

Edmund Kordas

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
MALINIAK
MALINIAK 11.09.2018, 12:11
PROSZE SPRAWDZIC FAKTURY GOSPODARKI KOMUNALNEJ JAKIE WYSTAWIALA URZEDOWI TAM JEST CYRK
Znam tego pana........
Znam tego pana........ 05.09.2018, 14:53
Szanowni Państwo, Panie Edmundzie, spokojnie ,tylko winni się tłumaczą. Widocznie komuś puszczają powoli nerwy. Ja, moja rodzina i wielu moich znajomych oraz wielu mieszkańców Kozienic wierzymy , że wie Pan, co Pan pisze. Mamy nadzieję , że w naszym mieście w końcu zapanuje porządek.
Tomasz Śmietanka
Tomasz Śmietanka 03.09.2018, 21:19
Bzdura, bzdura, bzdura Panie Kordas.
Odpowie Pan za swoje pomówienia przed sądem.
Edmund Kordas
Edmund Kordas 04.09.2018, 09:51
My rozwijamy tylko tezy dziennikarzy śledczych mediów ogólnopolskich. O ile nam wiadomo tzw. „Kozienicki ślad” jest w kręgu ich zainteresowań już od dość dawna. Może warto poczekać z kolejnymi pozwami? Tylko proszę je zakładać na swój prywatny koszt i nie finansować kolejnych prawników ze środków budżetowych gminy.
PS. Czy pana wpis stanowi groźbę (karalną?)
Adam
Adam 31.08.2018, 09:16
Łapówkę wziął ten kto podpisał umowę z Romanem S. właścicielem firmy Rosabud, która budowała CKA w Kozienicach. To akurat proste. Pytanie jak wziął? Kupił tanio działki pod Przysuchą i sprzedał drożej Romanowi S. - trzyma się kupy. Tylko że sprzedawał nie ten co podpisywał kontrakt na budowę CKA, ale jego kolega z rady gminy. Czy burmistrz dzieliłby się kasą?
oj redaktor
oj redaktor 30.08.2018, 20:52
Szkoda, że nigdzie nie napisano o sednie całego artykułu, który uderza w Kosztowniaka, Sońtów i spółkę ;) W Suskiego zresztą też... Ale przecież PiS jest święty :)

Pozostałe