Naturalne surowce kosmetyczne – w trosce o zdrową i piękną cerę

  • 06.12.2018, 09:00
  • Grupa Tipmedia
Naturalne surowce kosmetyczne – w trosce o zdrową i piękną cerę
Nic tak nie poprawia kondycji skóry jak dobrze dobrane kosmetyki. Kupując je powinniśmy zwracać uwagę nie tylko na to, do jakiego typu cery są przeznaczone, ale także z jakich składników są wykonane.

Codziennie dbaj o skórę

Skóra starzeje się już od 25. roku życia. Od tego momentu nasz organizm zaczyna produkować coraz mniej kolagenu i kwasu hialuronowego. Skóra wówczas zaczyna wiotczeć i pojawiają się nielubiane przez wszystkich zmarszczki. Starzenie się skóry można ograniczyć różnymi zabiegami kosmetycznymi, jednak najważniejsza jest codzienna pielęgnacja. W tym celu powinniśmy stosować odpowiednie kosmetyki. Istotne jest nie tylko dopasowanie preparatu do typu cery, ale także dobór środków pod względem odżywczych składników.

Natura najlepsza dla skóry

Odpowiednie składniki bogate w wartości odżywcze to wizytówka naturalnych kosmetyków. To jedna z najlepszych opcji dla naszego organizmu. Takie rozwiązanie stosowane jest już od wieków i pozwala pozbyć się chorób skóry, czy poprawić kondycję włosów. Kluczem do sukcesu są w tym przypadku starannie dobrane kombinacje ziół, które dostarczą organizmowi to, czego potrzebujemy. Naturalne kosmetyki są w pełni bezpieczne i nie powodują żadnych nieoczekiwanych reakcji.

Oleje roślinne podstawowym składnikiem

Jakich surowców należy używać, by nasze kosmetyki były bezpieczne i skuteczne? Przede wszystkim musimy postawić na naturalne oleje roślinne, które są pozyskiwane z upraw ekologicznych. Takie oleje są nierafinowane i tłoczone na zimno, dzięki czemu uzyskuje się czysty surowiec, bogaty w wartości budulcowe. Dla porównania, oleje syntetyczne mogą blokować funkcjonowanie skóry poprzez hamowanie wymiany gazowej czy metabolicznej.

Olejki eteryczne i emulgatory także naturalne

Kolejny niezbędnym naturalnym składnikiem są olejki eteryczne. To substancje, które zagwarantują kosmetykom delikatny zapach. W przeciwieństwie do substancji zapachowych stosowanych w wielu konwencjonalnych produktach, środek ten jest bezpieczny dla skóry i nie wywołuje reakcji alergicznych. Równie ważne jest również stosowanie odpowiednich emulgatorów. To one odpowiadają za połączenie oleju z wodą. W kosmetykach naturalnych używa się wyłącznie tych pochodzenia roślinnego. Emulgatory syntetyczne bowiem mogą powodować przepuszczanie do organizmu substancji toksycznych.

Gdzie zakupić naturalne surowce kosmetyczne?

Kupując kosmetyki warto więc zwracać uwagę na składniki wykorzystane do ich produkcji. Naturalne produkty będą o wiele bardziej skuteczne i przede wszystkim bezpieczne dla zdrowia. Dlatego producenci powinni zadbać o jak najlepsze surowce kosmetyczne. W Polsce nie brakuje firm oferujące składniki naturalne, wysokiej jakości. Pod tym linkiem możesz sprawdzić, co proponuje jeden z dystrybutorów. Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie przygotować bardzo dobry kosmetyk. Nie dziwi więc to, że naturalne surowce kosmetyczne są coraz częściej składnikami różnych preparatów. Idealnie wpisują się we współczesny trend ekologiczny. I bardzo dobrze, że firmy dostrzegają ten kierunek i dostosowują swoje produkty do oczekiwań klientów.

Grupa Tipmedia
Podziel się: