Jak wygrać rozwód?

  • 28.06.2018, 13:00
  • Grupa Tipmedia
Jak wygrać rozwód?
Rozwód jest trudny bez względu na to, po której stronie stoimy. Niektórzy mogą nawet powiedzieć, że nie ma zwycięzcy w rozwodzie. Często w małżeństwach pojawiają się złe sytuacje - kłamstwa, oszustwa i nadużycia, co często staje się powodem rozwodu.

Nie zawsze jednak rozwód musi być traumatycznym przeżyciem. Wygrana w rozwodzie powinna polegać na tym, aby wyjść z niego z w nienaruszonym stanie emocjonalnym. Więc jak więc wygrać rozwód?

Znajdź dobrego adwokata i wsparcie psychologiczne

Sytuacja każdego z nas jest inna, ale każdy powinien znaleźć doświadczonego, szanowanego adwokata, który specjalizuje się w prawie rozwodowym i rodzinnym.  Dobry terapeuta może również pomóc poradzić sobie z psychologicznym i emocjonalnym wpływem tej trudnej sytuacji. Nie tylko dotyczy to osób które podjęły decyzje o rozwodzie, ale również dzieci.  

Nigdy nie opuszczaj wspólnego domu

Jeśli chcesz pozostać w domu ze swoimi dziećmi w trakcie procesu rozwodowego lub uważasz, że możesz chcieć pozostać w swoim domu po rozwodzie, nie uciekaj z niego w trakcie procesu rozwodowego. Jeśli się wyprowadzisz, sąd może to potraktować jako oddanie domu w posiadanie współmałżonka. Jeśli masz dzieci, to jest zdecydowanie bardziej korzystne dla nich. Można porozmawiać z adwokatem, jeśli chcesz mieć wyłączny dostęp do domu małżeńskiego podczas procesu rozwodowego.

Chroń swoje finanse

Ludzie robią szalone rzeczy podczas rozwodu. Często zdarza się, że małżonkowie ukrywają aktywa, wydają nadmiernie, grabią karty kredytowe lub robią, co chcą, przy pomocy wspólnych środków finansowych. Dobrym rozwiązaniem jest, aby na początku procesu rozwodowego dokonać inwentaryzacji aktywów, zachować i zebrać wszelkie dokumenty finansowe, które będą pomocne w określeniu, czy aktywa są raportowane rzetelnie. Obejmuje to deklaracje podatku dochodowego, rachunki kart kredytowych, wyciągi z pożyczek i wyciągi bankowe.

Nie mów źle o swoim współmałżonku

Każdy rodzaj sprzeczki z współmałżonkiem może zostać nagrany i użyty przeciwko tobie w sądzie. Dotyczy to wiadomości e-mail, tekstów, wiadomości głosowych, postów na Facebooku i wszystkiego, co publikujesz w mediach społecznościowych. Aby chronić siebie, nie mów źle o swoim byłym mężu, szczególnie w obecności swoich dzieci. To może być to bardzo trudne, w zależności od każdej sytuacji, ale warto zachować powściągliwość. Dobrą zasadą jest zadać sobie pytanie czy chcę, aby w sądzie zostało to ujawnione.

Bądź racjonalny, nie słuchaj emocji

Jednym z najtrudniejszych aspektów rozwodu dla wielu osób jest ukrycie emocji.  Rozwód z natury jest bardzo bolesny pod względem emocjonalnym. Jednak bardzo ważne jest, aby odkładać emocje na bok i podejmować racjonalne, logiczne i przemyślane decyzje w tym czasie. Złe decyzje oparte na emocjach mogą mieć długotrwały wpływ. Nie pozwól, by gniew i frustracja determinowały twoje decyzje, pomimo tego, że jest to bardzo trudne. Jeśli okaże się to zbyt trudne, a nawet pozornie niemożliwe, jest to dobry moment, aby polegać na adwokacie.

Przygotował: WMC

 

Grupa Tipmedia
Podziel się: