Nowe linie kozienickiego METROBUSA

  • 25.03.2021, 15:45 (aktualizacja 26.03.2021, 15:52)
  • Albert Kopański
Nowe linie kozienickiego METROBUSA
Od 1 kwietnia 2021 roku nastąpią zmiany w kursowaniu kozienickiego METROBUSA. Wychodząc naprzeciw potrzebom lokalnej społeczności, staraniem Burmistrza Gminy Kozienice – Piotra Kozłowskiego do istniejącej już linii m. Kozienice, utworzone zostały cztery nowe linie autobusowe w kierunku m. Aleksandrówka, m. Janików, m. Łuczynów i m. Przewóz. Trasy powstały w uzgodnieniu z sołtysami miejscowości, które wykazywały potrzebę rozszerzenia transportu publicznego o ich sołectwa. Dzięki temu nowopowstałe linie swoim zasięgiem obejmować będą takie miejscowości jak: Majdany, Opatkowice, Janików Folwark, Rudę, Śmietanki, Janów, Cudów, Wymysłów i Wójtostwo.

Rozwój komunikacji miejskiej na terenie Gminy Kozienice możliwy jest dzięki dofinansowaniu projektu ze strony Rządu. Na mocy umowy podpisanej z Wojewodą Mazowieckim Gmina Kozienice otrzyma dopłaty do transportu publicznego.

Po raz pierwszy METROBUS wyjedzie na tereny wiejskie. Zdajemy sobie sprawę, że potrzeby są większe, więc czynimy starania, aby pozyskać dodatkowe środki zewnętrzne na ten cel. Jeżeli warunki finansowe i organizacyjne pozwolą, w kolejnych latach będziemy chcieli rozszerzyć trasę METROBUSA. Myślę że nowe linie w dużym stopniu pozwolą na poprawę komunikacji szczególnie mieszkańców okolicznych miejscowości. Mam nadzieję że nowy układ tras i rozkład godzinowy spotka się z pozytywnym odbiorem wszystkich mieszkańców naszej społeczności.

Nowe rozkłady jazdy zamieszczone będą na przystankach METROBUSA oraz dostępne będą do pobrania u kierowcy METROBUSA oraz z InfoPunkcie Urzędu Miejskiego w Kozienicach.

POBIERZ ROZKŁAD W FORMACIE PDF TUTAJ!

Albert Kopański

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe