Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 26 kwietnia 2024 03:36
Przeczytaj!
Reklama

Kozienicki Dom Kultury zaprasza na konkursy recytatorskie​​​​​​​

Przed nami 68. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski i XL Mały Konkurs Recytatorski. Jak co roku, Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka jest gospodarzem eliminacji środowiskowych i powiatowych obydwu prestiżowych konkursów. Te odbędą się w marcu, ale już można zgłaszać swój akces.
Kozienicki Dom Kultury zaprasza na konkursy recytatorskie​​​​​​​

Obydwa te konkursy mają swoje piękne tradycje, a ich organizacji nie powstrzymała nawet pandemia. To prestiżowe wydarzenia, które od wielu lat przyciągają zdolne dzieci, młodzież i osoby dorosłe. Cieszę się, że Kozienicki Dom Kultury od wielu lat ma w tym swój udział jako współorganizator – mówi Dyrektorka Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Dla dużych…

W tym roku odbędzie się już 68. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, który skierowany jest do osób dorosłych i uczniów szkół ponadpodstawowych.

Celem konkursu jest zachęcenie uczestników do poszukiwań ciekawych utworów poetyckich i prozy, szukania własnej interpretacji. Recytatorzy mogą wziąć udział w czterech oddzielnych turniejach: recytatorskim, teatrów jednego aktora, poezji śpiewanej oraz w turnieju „Wywiedzione ze słowa” – wyjaśnia Elwira Kozłowska.

Eliminacje środowiskowe odbędą się 22 marca (od godz. 10.00) w sali wystawowej Centrum Kulturalno-Artystycznego, zaś eliminacje powiatowe 28 marca (od godz. 10.00) w sali kameralnej CKA.

Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie karty zgłoszenia, którą należy dostarczyć do Kozienickiego Domu Kultury: osobiście do punktu informacji, pocztą tradycyjną lub elektroniczną na adres [email protected]. Regulamin oraz wzór karty dostępne będą na www.dkkkozienice.pl. Termin zgłoszeń upływa 10 marca.

i małych

Z kolei XL Mały Konkurs Recytatorski skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 5-15 lat. Każdy recytator przygotowuje dwa wiersze poetów polskich (w całości lub we fragmentach), których prezentacja nie może trwać dłużej niż sześć minut.

Tu zgłoszeń dokonują szkoły i przedszkola, a ze względów organizacyjnych wprowadzone są limity. Do eliminacji środowiskowych szkoły podstawowe w Kozienicach mogą zgłosić 7 osób, a te z terenu gminy – 4. Dodatkowo, jeśli w tych szkołach działa oddział przedszkolny, to również po 1 osobie w wieku 5-6 lat. Z kolei przedszkola zgłaszają po 2 recytatorów.

W eliminacjach powiatowych wystąpią osoby, które przejdą etap środowiskowy. Z kolei szkoły z terenu gmin Głowaczów, Gniewoszów i Sieciechów mogą zgłosić do tego etapu po 4 uczestników (ew. dodatkowo po 1 osobie w wieku 5-6 lat w przypadku działania oddziału przedszkolnego w danej placówce).

Eliminacje środowiskowe odbędą się 21 marca (od godz. 10.00), zaś eliminacje powiatowe 28 marca (od godz. 10.00), w sali kameralnej CKA.

Tu warunkiem uczestnictwa również jest wypełnienie karty zgłoszenia, oddzielnej dla każdego recytatora i dostarczenie jej wraz z protokołem przebiegu eliminacji przedszkolnych lub szkolnych. W przypadku etapu środowiskowego termin zgłoszeń mija 10 marca, w przypadku powiatowego – 17 marca.

Czekają na zgłoszenia

Dodatkowych informacji w temacie obydwu konkursu udzielają instruktorki KDK: Halina Koryńska, tel. 48 611-07-50 wew. 126, e-mail: [email protected] oraz Patrycja Dąbrowska tel. 48 611-07-50 wew. 128, e-mail: [email protected].

Organizatorem 68. OKR jest Towarzystwo Kultury Teatralnej, a XL MKR Towarzystwo Kultury Teatralnej „Ziemia Radomska” w Radomiu we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury „Amfiteatr” w Radomiu. Współorganizatorami są: Kuratorium Oświaty w Warszawie – Delegatura w Radomiu, domy i ośrodki kultury oraz placówki oświatowe ziemi radomskiej, w tym Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka.

Konkursy odbywają się pod patronatem i przy wsparciu: Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, Starostwa Powiatu Radomskiego, Samorządu Miasta Radomia, starostów i burmistrzów w okręgu radomskim.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: EmerytkaTreść komentarza: Radni Pionek słusznie obniżyli burmistrzowi Kowalczykowi wynagrodzenie ponieważ niszczyl miasto i dalej to robi. Wystarczy przejechać się po mieście i zobaczyc- dziurawe ulice, miasto brudne, alejka przy ul.JPII w parku trzy lata i beznadziejna i na Błoniach dwa lata i już dziury, wydawał pieniądze podatników na rzeczy zbędne a ważne sprawy ominął, nadzatrudnienie w urzędzie miasta, umarzał podatki koleżkom a od mieszkancow chciał jak najwiekszych podwyżek. Po prostu zniszczył nas mieszkańców i już dawno należało mu obniżyć wynagrodzenie a nie dopiero teraz. Gdyby miał odrobinę honoru to sam powinien odejść. Ale takie osoby nie mają go za grosz tylko dalej są pasożytami. BRAWO RADNI!!!!!!Data dodania komentarza: 09.02.2024, 01:43Źródło komentarza: OKO 3/509Autor komentarza: E leTreść komentarza: Bedzie mi milo wrocic do tego miejsca. Fajna atmosfera i sympatyczni ludzie. Vi aspettiamo domani alle 18. Non mancate! Up the Golden HandData dodania komentarza: 10.11.2023, 11:27Źródło komentarza: GOLDEN HAND: CHCIAŁEM, ŻEBY BYŁY REFRENYAutor komentarza: WojtekTreść komentarza: Przeczytałem, Bardzo ciekawa polecam. Ewelino GratulacjeData dodania komentarza: 09.11.2023, 20:41Źródło komentarza: „To są również moje rodzinne strony” – wywiad z Eweliną MatuszkiewiczAutor komentarza: MfooyarekTreść komentarza: Cudów nie ma. Zaklinanie rzeczywistości niczego nie daje - otóż się nie udaje.Data dodania komentarza: 13.09.2023, 14:50Źródło komentarza: SP ZZOZ KOZIENICE: JAKIM CUDEM TO SIĘ UDAJE?Autor komentarza: słuchaczTreść komentarza: słuchałem, szkoda ze nie ma radiaData dodania komentarza: 25.08.2023, 20:48Źródło komentarza: Jedna rzecz jest stała...Autor komentarza: Zbłąkany wędrowiecTreść komentarza: No proszę, niby nic wielkiego nie zostało powiedziane, nic specjalnie nowego nie padło, a jakoś sympatycznie zaciekawiliście. Przeczytam i pozdrawiam.Data dodania komentarza: 17.01.2023, 00:44Źródło komentarza: NIE PODZIELAM, NIE POWIELAM, NIE BIORĘ UDZIAŁU (wywiad z Małgorzatą Boryczką)
Reklama
Reklama