Moje spotkanie z Puszczą

 • 22.11.2017, 09:09 (aktualizacja 22.11.2017, 09:24)
 • Mat. organizatorów
Moje spotkanie z Puszczą Mat. organizatorów
W dniu 17 listopada 2017 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach odbyło się uroczyste podsumowanie XXVII edycji konkursu „Moje spotkania z Puszczą", która przebiegała pod hasłem „Moje wędrówki przez leśne kryjówki”.

Organizatorem konkursu był: Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych – Zespół ds. Kozienickiego Parku Krajobrazowego.

Współorganizatorami konkursu byli:

 • Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach
 • Nadleśnictwo Kozienice
 • Nadleśnictwo Radom
 • Nadleśnictwo Zwoleń

Zgodnie z regulaminem konkurs rozgrywany był w czterech dziedzinach (plastyka, literatura, fotografia, test wiedzy) oraz w czterech grupach wiekowych:

 • I grupa - szkoły podstawowe – (wiek 7 – 9 lat)
 • II grupa - szkoły podstawowe - (wiek 10 – 13 lat)
 • III grupa – oddziały gimnazjalne - (wiek 14 – 15 lat)
 • IV grupa - szkoły średnie - (wiek 16 – 19 lat)

Konkurs przebiegał w dwóch etapach: szkolnym i parkowym.

W eliminacjach szkolnych wzięło udział 823 uczniów z 43 szkół położonych na terenie Miasta Pionki, Miasta i Gminy Kozienice, Miasta i Gminy Zwoleń, Gminy Pionki, Gminy Jedlnia – Letnisko, Gminy Garbatka – Letnisko, Gminy Jastrzębia, Gminy Głowaczów, Gminy Gózd.

W eliminacjach parkowych wzięło udział 228 uczniów.

W dniu  27 października jury przeprowadziło eliminacje parkowe z dziedziny test wiedzy. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu składającego się z 25 pytań z zakresu wiedzy przyrodniczej regionu Puszczy Kozienickiej. Pisali go laureaci eliminacji szkolnych, którzy reprezentowali 10 placówek oświatowych – odziały gimnazjalne i szkoły średnie.

Jury dokonało przeglądu i oceny prac. Przy ocenie prac brane były pod uwagę:

 • zgodność z tematyką konkursu
 • wartości artystyczne
 • technikę i estetykę wykonania
 • wiedza przyrodnicza

Kierując się powyższym jury przyznało 36 nagród, 28 wyróżnień oraz 1 wyróżnienie poza konkursem.

Wśród gości przybyłych na uroczystość finałową byli przedstawiciele: Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego – Departament Polityki Ekologicznej, Geologii i Łowiectwa, Nadleśnictwa Zwoleń, Nadleśnictwa Radom, Nadleśnictwa Kozienice, Rady Miasta Pionki, Urzędu Miasta Pionki, Sołectwa Wsi Augustów, Biblioteki Pedagogicznej w Radomiu – Filia w Pionkach, Biblioteki Publicznej Gminy Kozienice, Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych ufundowali następujące nagrody: tablety, aparaty fotograficzne, rolki, hulajnogi, plecaki.

Laureaci wyróżnieni oraz ich opiekunowie otrzymali książki przyrodnicze ufundowane przez Nadleśnictwa: Kozienice, Radom i Zwoleń, Urząd Miasta w Pionkach, Urząd Gminy Garbatka - Letnisko.

W Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach zorganizowana została również wystawa nagrodzonych prac w dziedzinach plastyka, fotografia i literatura.

Serdeczne podziękowania składamy fundatorom nagród. Dziękujemy również uczniom z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Pionkach oraz członkom Koła Sygnalistów działającego przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Garbatce – Letnisko za oprawę artystyczną uroczystości.

Jury i organizatorzy XXVII edycji konkursu z cyklu „Moje spotkania z Puszczą” serdecznie dziękują za udział wszystkim uczestnikom oraz gratulują nagrodzonym i wyróżnionym, a także ich opiekunom.

Dziękujemy dyrektorom szkół i nauczycielom za popularyzowanie wiedzy na temat lokalnej przyrody, pogłębienie świadomości ekologicznej, pobudzenie potrzeby zachowania różnorodności biologicznej Puszczy Kozienickiej i Kozienickiego Parku Krajobrazowego oraz inspirację i zdopingowanie uczniów do wykonania prac konkursowych.

Dziękujemy również wszystkim fundatorom, ponieważ dzięki ich ofiarności możliwe było zakupienie cennych nagród i wyróżnień tak wielu laureatom.

Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

Mat. organizatorów

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe