II CUD NAD WISŁĄ?!

  • 09.11.2018, 09:26 (aktualizacja 11.11.2018, 03:31)
  • Edmund Kordas
II CUD NAD WISŁĄ?! OKO
Już 11 listopada może to być faktem! W tym dniu nie tylko obchodzić będziemy 100.lecie odzyskania Niepodległości, być może także w Kozienicach, będziemy świadkami cudu. Cudu uzdrowienia.

II CUD NAD WISŁĄ?!

Już 11 listopada może to być faktem! W tym dniu nie tylko obchodzić będziemy 100.lecie odzyskania Niepodległości, być może także w Kozienicach, będziemy świadkami cudu. Cudu uzdrowienia.

 

NA MARGINESIE

Cudów może być więcej, dwa a może nawet trzy! Brzmi na razie tajemniczo ale po kolei.

Wczoraj czyli w czwartek, w dzień targowy, przed Sądem Rejonowym w Kozienicach odbyć się miała rozprawa dotycząca znieważenia w miejscu publicznym. Oskarżonym w tej sprawie jest Tomasz Śmietanka (do 16.11 br- burmistrz Kozienic)  a sprawę wniósł Dariusz Piwoński. Do rozprawy jednak nie doszło, gdyż oskarżony nie przybył na rozprawę. Sąd odczytał pismo nadesłane przez niego do Sądu i załączone L4, czyli zwolnienie lekarskie do 3 grudnia br. Takim obrotem sprawy zaskoczeni zostali nie tylko D. Piwoński i jego adwokat ale także i pełnomocnik oskarżonego. No i gdzie ten cud zapytasz Szanowny Czytelniku. Już za chwilę a dokładnie za 3 dni. Oczywiście może ale nie musi a do tego zgodnie ze staropolską tradycją: lecz się człeku najlepiej sam, może tak być, że obłożnie chory doktor Tomasz Śmietanka pojawi się w niedzielę pod Pomnikiem  Niepodległości. Tak przynajmniej wynika ze scenariusza i ustaleń z dnia wczorajszego. Tu cud może się wydarzyć po raz pierwszy ( a po raz drugi nad Wisłą), po raz drugi ( i odpowiednio – trzeci) zdarzyć się może 19 listopada. Tego dnia ma się odbyć bowiem  I sesja nowego sejmiku województwa mazowieckiego i właśnie z tego powodu, na prośbę burmistrza/radnego Śmietanki przesunięta została sesja inaugurująca nową kadencję kozienickiej Rady Miejskiej na 20 listopada.

Jeżeli do tego 2/3 cudu dojdzie to jeżeli  jednocześnie podczas głosowania radny Śmietanka zamiast za marszałkiem Kierwińskim zagłosuje za marszałkiem Kowalskim to będzie to jeszcze cud czy…?

Wszelako racjonalnie myślący w cuda nie wierzą, ZUS też. Dlatego, kto nie do końca pamieta słowa Hymnu Państwowego niech zajrzy na nasze strony lub zabierze ze sobą ściągawkę z ostatnim wydaniem Tygodnika OKO. Może się przydać, szczególnie przy 4 zwrotce. Pamiętajmy, 11 listopada, w samo południe o godzinie 12.00 WSZYSCY POLACY odśpiewają Mazurka Dąbrowskiego.

Pozdrawiam i zapraszam

Edmund Kordas

 

 

 

 

Edmund Kordas

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Szary Ob.
Szary Ob. 14.11.2018, 11:08
naj...waj..żniejsze ,że nowy radny mazowiecki w dobrej komitywie z nowym burmistrzem , Wyborcy pewnie uszczęśliwieni :)
Lord
Lord 11.11.2018, 13:47
Skoro zaświadczenie wystawił lekarz ortopeda to rozumiem iż chory ma problemy z poruszaniem i powinien przebywać w domu. Co się stało, że dziś tj 11.11 pod pomnikiem okazał się zdrów ????????????
Ewidentny szwindel ???? Papugo,tylko pytam :)
Koz1982
Koz1982 13.11.2018, 23:16
A jak masz złamany palec u ręki to kto ci wystawia zwolnienie?Ginekolog?I ze złamanym palcem będziesz leżał w łóżku? Bądź człowieku mądry i nie pisz bzdur. I żeby było jasne to nie bronię Śmietanki tylko nie lubię jak ktoś pisze nieprzemyślane bzdury!
re
re 14.11.2018, 09:16
Czy ty Koz1982 rozumiesz co piszesz? Przecież chodzi o zaświadczenie sądowego lekarza, że Śmietanka nie może się stawić w Sądzie do 3 XII, czyli , że nie może tam dojść. Czyli to nie żaden ”palec” tylko jakaś choroba uniemożliwiająca poruszanie się a tym samym przyjście do Sadu. Do 3 grudnia br!
Lord
Lord 11.11.2018, 13:43
nie darmo adwokatów zwą papugami
Adw. Andrzej Kowalik
Adw. Andrzej Kowalik 09.11.2018, 11:19
Szanowny Panie Redaktorze , uprzejmie informuje że powyższą publikacją wprowadza Pan w błąd czytelników oraz przedstawia nierzetelne informacje, nie dochowując tym samym podstawowych obowiązków dziennikarza wynikających z art. 10 i art. 12 Prawa prasowego . W sądzie nie zostało złożone żadne zwolnienie L4 wskazujące na niezdolność do pracy Tomasza Śmietanki do 4 grudnia !!!!., tylko świadczące, że nie może się stawić w Sądzie w dniu 7 grudnia 2018 co potwierdził lekarz sądowy w złożonym zaświadczeniu . Tyle i tylko tyle z posiadanych zaś przeze informacji wynika że zwolnienie L4 jest do dnia 9 listopada a nie jak to Pan wprowadzając w błąd czytelników nieprawdziwie napisał do 3 grudnia. Z poważaniem adw. Andrzej Kowalik
Edmund Kordas
Edmund Kordas 10.11.2018, 18:15
Re: Szanowny Panie MECENASIE- uprzejmie informuję, że powyższym wpisem wprowadza Pan w błąd czytelników oraz przedstawia nierzetelne informacje, nie dochowując tym samym podstawowych obowiązków adwokata wynikających z ustawy z dnia 26 maja 1982 r. Prawo o adwokaturze. Napisaliśmy, że zostało przedstawione zaświadczenie lekarskie jako L4, gdyż jest to skrót myślowy powszechnie przyjęty w odbiorze publicznym w podobnych określeniach i sytuacjach. W zaświadczeniu ( w załączeniu) wystawionym przez lekarza sądowego jest mowa, że oskarżony Tomasz Śmietanka nie może się stawić w Sądzie 8 listopada 2018r. a przewidywany termin, kiedy może zjawić się w Sądzie to 3 grudnia br. Skoro tak, to oznacza, że do tego czasu jest chory, o czym ( czyli o swojej chorobie) pisał w piśmie do Sądu sam Tomasz Śmietanka.
Pan natomiast Panie Mecenasie twierdzi, że w zaświadczeniu lekarz stwierdził niemożność stawienia się T. Śmietanki 7 grudnia (sic!). Czy tak myli się profesjonalny pełnomocnik - adwokat? Jeżeli w tak błahej sprawie popełnia Pan tak kardynalne błędy to wcale się nie dziwię, że podpisując, jako radca prawny Urzędu Miasta Kozienice, projekty uchwał, przyjęte następnie przez Radę Miejską – już kilkanaście razy zostały jej zwrócone lub wręcz uchylone, ze względu na uchybienia prawne. Dlatego też nie powinienem być zdziwiony jeżeli jedną z pierwszych decyzji nowego Burmistrza będzie rozwiązanie z Panem umowy.
Z poważaniem red. Edmund Kordas.
sąsiad
sąsiad 09.11.2018, 11:07
zatracił się totalnie.

Pozostałe