Mural w Kozienicach? Czemu nie!

  • 24.02.2019, 10:02 (aktualizacja 24.02.2019 10:18)
  • Edmund Kordas
Mural w Kozienicach? Czemu nie!
AKCJA – REAKCJA – WIOSENNE PORZĄDKI, CO, GDZIE, JAK?

Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy,

w otoczeniu każdego z nas są miejsca zapomniane, zaniedbane, wymagające naprawy, poprawy, upiększenia czy zwyczajnego uporządkowania. Państwo jako najbliżsi sąsiedzi i najważniejsi użytkownicy przestrzeni publicznej, w mieście i na terenach wiejskich, najlepiej wiecie i wyraźnie dostrzegacie miejsca wymagające ulepszenia. Wraz z pierwszymi, nieśmiałymi promieniami wiosennego słońca, budzi się w nas chęć zmiany, przerwania marazmu i szarości. Cenię Państwa zdanie i proszę, abyście podzielili się ze mną swoimi pomysłami i spostrzeżeniami. Przekaz jest całkowicie dowolny, pomysły można zgłaszać podczas rozmów, za pośrednictwem maila, w tradycyjnej formie papierowej. Sympatyków i użytkowników facebooka zachęcam do wstawiania komentarzy.

                Zależy mi, aby tworzyć gminę czystą, pełną kolorów, radości, pozytywnej energii.
Jedną z propozycji, która została mi przedstawiona, jest wykorzystanie muralu, czyli wielkoformatowego malowidła ściennego. Wykonywane przez artystów i na wysokim poziomie artystycznym, zdobią – rozwiewając wątpliwości tych, którzy sztukę murali niesłusznie odczytują jako graffiti. Idea murali wydaje się cenna, zarówno ze względów edukacyjnych, jak i promocyjnych. Wiele miejscowości wykorzystuje
tę formę sztuki do inspirowania społeczności, zainteresowania historią, budowania patriotyzmu, także tego lokalnego, ale również czyni tak ze względów promocyjnych i wizerunkowych. Chciałbym, aby idea murali łączyła mieszkańców, a nie dzieliła, aby inspiracja i forma artystyczna nie wzbudzała kontrowersji.
Dlatego zachęcam - i w tym przypadku - do oceny pomysłu powstania muralu w Kozienicach.
Jeśli przypadnie on Państwu do gustu, proszę o składanie konkretnych propozycji, gdzie mural miałby powstać (miejsce-ściana) oraz czemu lub komu mógłby być poświęcony.

                Liczę na Państwa zaangażowanie, na Państwa głos. Pamiętajmy, że z niewielkich rzeczy powstają
te wyjątkowe, a jedynie działając wspólnie możemy stworzyć przestrzeń na miarę naszych potrzeb i marzeń.

 

                                                                                                                                        Z poważaniem

                                                                                                                                        Piotr Kozłowski

                                                                                                                             Burmistrz Gminy Kozienice

 

ps.

Propozycje w formie elektronicznej można składać na adres e-mail: [email protected] lub poprzez  formularz.dosyępny na stronie Urzędu Miejskiego: http://www.kozienice.pl/aktualnosc-372-akcja_reakcja_wiosenne_porzadki_co.html

 

 

Edmund Kordas
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe