Młodzi krajoznawcy - sukces uczniów ZS nr 1

  • 14.05.2017, 12:18 (aktualizacja 14.05.2017 12:22)
  • PTTK
Młodzi krajoznawcy - sukces uczniów ZS nr 1 PTTK
W dniach 6-7 maja br. w Zespole Szkół Nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach odbyły się eliminacje wojewódzkie XLV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego, których organizatorem było Mazowieckie Forum Oddziałów PTTK oraz Oddział PTTK w Kozienicach. Do eliminacji wojewódzkich zgłoszonych zostało 19 zespołów wyłonionych w eliminacjach rejonowych, w tym 7 zespołów w kategorii szkół podstawowych, 7 zespołów w kategorii gimnazjów i 5 zespołów w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Uczestnicy najpierw przystąpili do pisania testu wiedzy z zakresu krajoznawstwa, pierwszej pomocy, bezpieczeństwa ruchu drogowego, topografii i turystyki. W ramach konkurencji Turystyczne ABC, zespoły rozpoznawały atrakcje turystyczne województwa podkarpackiego, planowały wycieczkę z wykorzystaniem mapy turystycznej Bieszczadów, dobierały ekwipunek na dwudniową wycieczkę w góry i pakowały plecak, oraz rozegrały grę azymutową. Pozostałe konkurencje praktyczne to: turystyczny marsz na orientację, rowerowy tor przeszkód i praktyczne udzielanie pierwszej pomocy. W sobotę odbyły się wszystkie konkurencje turniejowe, a w niedzielę uczestnicy zwiedzali Królewskie Źródła oraz uczestniczyli w rekreacyjnym marszu na orientację.

Po zaciętej rywalizacji wyłonione zostały zespoły, które będą reprezentować województwo mazowieckie w Finale Centralnym OMTTK w Ustrzykach Dolnych w dniach 8-11 czerwca. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zwyciężył zespół z SKKT „Protektory” przy Zespole Szkół Nr 1 w Kozienicach w składzie Kamila Gogacz (2D LO), Aleksandra Krawczyk (2 B LO) i Adam Janas (2B LO), a drugi zespół z tej z ZS 1, w składzie Weronika Krakowiak, Julia Dębińska, Weronika Łagowska, zajął czwarte miejsce. Opiekunem obu zespołów był Mirosław Mazur W kategorii szkół podstawowych pierwsze dwa miejsca zajęły zespoły z SKKT „Powsinoga” przy PSP w Janikowie, pod opieką Piotra Maciejewskiego. Pierwsze miejsce zajął zespół w składzie Klara Tokarczyk, Kinga Spytek i Natalia Szyczygieł, a drugie zespół w składzie Oliwia Giza, Oliwia Kryczka i Anna Wasińska. Wśród gimnazjów drugie miejsce zajął zespół SKKT ,,Wizjonerzy’’ przy Publicznym Gimnazjum Nr 1 im Jana Pawła II w Kozienicach, w składzie Jacek Mikutel, Mikołaj Maciejewski, Grzegorz Maciejewski – opiekun Bożenna Szumlak, a czwarte zespół reprezentujący Publiczne Gimnazjum Nr 2 im. Króla Zygmunta Starego w Kozienicach, wskładzie Jakub Stępień, Sara Smargol, Zuzanna Wasińska – opiekun Rafał Sucherman.

Eliminacje objęli honorowym patronatem Marszałek Województwa Mazowieckiego, Mazowiecki Kurator Oświaty, Starosta Powiatu Kozienickiego i Burmistrz Gminy Kozienice.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w Finale centralnym w Ustrzykach.

PTTK
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe