Sukces gimnazjalistów z Suskowoli

  • 15.06.2017, 18:07 (aktualizacja 18.06.2017 13:49)
  • MZPK - KPK
Sukces gimnazjalistów z Suskowoli MZPK - KPK
Rozstrzygniecie XVI edycji konkursu ogólnopolskiego Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski odbyło się w Europejskim Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach, na terenie Chęcińsko-Kieleckiego Parku Krajobrazowego.

    16 czteroosobowych drużyn reprezentujących 16 województw wyłonionych w etapach szkolnym, gminnym, parkowym i wojewódzkim rozwiązywało test wiedzy ogólnej oraz test sprawdzający podstawową wiedzę dotyczącą parków krajobrazowych z województw  biorących udział w konkursie. Następnie  mieli za zadanie rozpoznać 15 gatunków roślin objętych ochroną ścisłą i częściową, 15 gatunków zwierząt objętych ochroną ścisłą i częściową oraz 15 gatunków roślin pospolitych. W kolejnym etapie interpretowali mapę topograficzną.

  Województwo mazowieckie oraz Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych reprezentowała czteroosobowa drużyna z Publicznego Gimnazjum w Suskowoli w składzie: Alicja Baran, Oliwia Misalska, Julia Węgrzynowska, Izabella Zawadzka, którą przygotowywała Pani Katarzyna Grabowska-Adamiec. Drużyna zdobyła bardzo dobre czwarte miejsce.

W trakcie pobytu finaliści poznawali najpiękniejsze zakątki regionu świętokrzyskiego i Ponidzia. Zwiedzili Jaskinię Raj, Zamek w Chęcinach, Garb Pińczowski, Stadninę Koni w Michałowie, ogród florystyczny w Młodzawach Małych oraz poznali walory przyrodnicze Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Młodzież uczestniczyła w zajęciach warsztatowych w Centrum Geoedukacji, w Geoparku w Kielcach oraz zdobyła wiadomości na temat realizowanego przez Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych projektu Life + dotyczącego ochrony muraw kserotermicznych i ciepłolubnych dąbrów.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zachęcamy także pozostałych uczniów do wzięcia udziału w kolejnym etapie ogólnopolskiego konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski.

MZPK - KPK
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe