BĘDĘ FILMOWCEM ?!

  • 17.09.2017, 10:25
  • Admin admin
BĘDĘ FILMOWCEM ?!
Masz komórkę, aparat lub kamerę? Weź udział w festiwalu filmowym, nie tylko dla młodych! W dniach od 18.09. do 27.10.2017 r. w Radomiu, odbędzie się organizowany przez Fundację Jaskółki.PL z siedzibą w Radomiu i ekipę filmową NewColorVision - I Międzypokoleniowy Festiwal Filmowy KAMERA, AKCJA pt.: „W butach nojego dziadka”.

KAMERA, AKCJA : W Butach Mojego Dziadka

I Międzypokoleniowy Festiwal Filmowy KAMERA, AKCJA pt.: „W Butach Mojego Dziadka”.

Udział w Festiwalu jest bezpłatny Festiwal jest adresowany do młodzieży szkolnej w wieku   10-19 lat i ma charakter ogólnopolski. W Festiwalu mogą wziąć również udział uczestnicy bez ograniczeń wiekowych. W tym celu organizatorzy wprowadzili do Festiwalu formułę Nagrody Otwartego Filmu.

 

Każdy z Nas miał babcię, dziadka i może opowiedzieć niezwykłą historie zwykłych ludzi. Poprzez Festiwal chcemy przybliżyć młodzieży świat pokolenia ich dziadków i dać możliwość zauważenia ich bogactwa, wiedzy i doświadczenia życiowego. Spojrzenia na świat oczami seniorów, odkrycia co w życiu jest najważniejsze   i skonfrontowanie ich wartości z własnymi – zderzenie dwóch światów. Udział w Festiwalu daje możliwość przedstawienia rodziny, więzi międzypokoleniowych jako środowiska wychowania w wartościach. To także okazja do promocji i organizacji wolontariatu    w szkole.

Zachęcamy szkoły do wpisania Festiwalu w realizację swojego planu wychowawczego. Ciekawa, nowoczesna formuła daje większe szanse na realizację celów wychowawczych szkoły w zakresie przygotowania młodzieży do życia i przeciwdziałania marginalizacji pokolenia ich dziadków. Filmy zgłaszane na Festiwal będą wykonywane przy użyciu telefonów komórkowych, aparatów lub kamer. Zależy nam aby, każdy mógł w nim wziąć udział używając dostępnego urządzenia telekomunikacyjnego wyposażonego w android.

Finał Festiwalu poprzedzą warsztaty filmowe online, które  odbędą się w okresie od 18.09.2017 r. do 30.09.2017 r. Co kilka dni będą publikowane na naszej stronie kolejne kilkuminutowe filmiki warsztatu filmowego – jak zrobić film. Każdy film ma challenge z instrukcją. Zasada jest prosta:

 1. Wybierasz film na stronie festiwalu.

2. Oglądasz.

3. Dostajesz wyzwanie z misją.

4. Efektem udziału w warsztatach będzie stworzenie filmu z udziałem seniorów, który weźmie udział w festiwalu.

 Finał Festiwalu to impreza stacjonarna. W dniu 27.10.2017 r. od godz. 09.00 do godz. 13.00 w na największej sali kinowej MULTIKINA w Radomiu (Galeria Słoneczna przy ul. Chrobrego 1, 26-609 Radom) odbędzie się pokaz filmów z udziałem zaproszonych uczestników Festiwalu, ich dziadków lub opiekunów oraz gości, podczas którego zostaną wybrane i nagrodzone najlepsze filmy. 

Skąd wziął się jednak pomysł na realizacje tego rodzaju inicjatywy. Jej pomysłodawcą jest adw. Dariusz Adamczyk założyciel Fundacji Jaskółki.PL. - Świadcząc pomoc prawną spotykam się z sytuacjami zerwanych więzi rodzinnych – mówi mec. Dariusz Adamczyk. --Bywa, że osoby dla siebie najbliższe, nie są w stanie porozumieć się w sprawach, które niesie życie. Zwykle dotyczy to majątku.   Nie zważając na konsekwencje jakie niesie ze sobą eskalacja konfliktu, za wszelka cenę starają się dowieść swoich racji. Pomyślałem, że dobrze byłoby stworzyć projekt, który skupiałby ich uwagę na człowieku, jego życiu, doświadczeniu, wartościach, potrzebach i obudził w nich empatię, podsumowuje Dariusz Adamczyk.

Na tych wartościach oparta jest również działalność Fundacji Jaskółki.PL która zajmuje się wsparciem osób po stracie najbliższego członka rodziny. W ubiegłym roku. Fundacja zrealizowała projekt „Po Stracie” współfinansowany ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w Ramach Rządowego Projektu na Rzecz Aktywności Osób Starszych ASOS. Projekt był adresowany do wdów i wdowców w wieku 60 +, którzy w nieodległej przeszłości stracili współmałżonka. Część z osób będących wówczas uczestnikami tego projektu na trwałe związała swoją aktywność z fundacją. Troje z tych weszło w skład Rady Fundacji. Zależy mi aby osoby, które tworzą fundację rozumiały jej misję. Skupione wokół Fundacji środowisko wdów i wdowców doskonale rozumie swoją sytuację                         i wzajemnie wspiera. Bywa, że spotykają się prywatne. Ostatnio wzruszyło mnie opowiadanie jednej z podopiecznych, która powiedziała, że gdy ma gorszy dzień dzwoni do koleżanki z fundacji. Zwykle jest wówczas przez nią zapraszana do siebie.  Razem gotują obiad lub pieką ciasto. Rozmawiają ze sobą. One same nazywają siebie Jaskółkami. Zależało mi na takim właśnie rezultacie. Osoby samotne przestają być samotne, kiedy zaczynają ze sobą przebywać i wzajemnie sobie pomagać.

Fundacja Jaskółki.PL kontynuuje swoją działalność na rzecz osób „Po Stracie”, które mogą korzystać z pomocy psychologicznej, prawnej, kulturalnej czy turystycznej. Aktualnie Fundacja opiera swoją działalność na zbiórkach publicznych i darowiznach sponsorów. Sposobem na pozyskanie środków jest również powołany na wstępie impreza charytatywna I Międzypokoleniowym Festiwalu Filmowym KAMERA, AKCJA pt.: „W Butach mojego dziadka”. Zachęcamy do przyłączenia się do dobroczynnej działalności Fundacji Jaskółki.PL i dokonywania darowizn na pomoc osobom, których dotknęła śmierć osoby najbliższej lub nagrody na uczestników Festiwalu.  

STRONA FESTIWALU: www.kameraakcja.net

Regulamin: /assets/wysiwig/files/Regulamin_festiwalu_W_butach_mojego_dziadka.pdf

Rachunek Fundacji Jaskółki.PL:  32 1050 1793 1000 0090 3073 6772

Patronat medialny: Tygodnik OKO, Radio Plus oraz Gość Niedzielny

 

             

                                                                                    

Admin admin
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe