Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 28 marca 2024 21:34
Przeczytaj!
Reklama

Promocja audiobooka „Erato” i koncert zespołu Zmiana Czasu

W niedzielne popołudnie 29 września miłośnicy poezji spotkali się w sali kameralnej kozienickiego Centrum Kulturalno-Artystycznego, by wziąć udział w promocji audiobooka, dokumentującego dorobek grupy poetyckiej "Erato" oraz wysłuchać koncertu kieleckiego zespołu Zmiana Czasu.
Promocja audiobooka „Erato” i koncert zespołu Zmiana Czasu

Audioboook powstał w kwietniu tego roku w studiu Radomskiej Szkoły Rocka w oparciu o koncepcję Adriana Szarego, radomskiego poety, krzewiciela kultury słowa i nauczyciela. Znalazły się na nim wiersze członków Grupy Poetyckiej „Erato” działającej w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka oraz Grupy Literackiej „Tygiel”, działającej w Stowarzyszeniu Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu.

 

Jelena Jasek, Teresa Kurzepy, Kamil Koksa, Zofia Kucharska, Maria Komsta, Iwona Bitner, Halina Markowska – Budniak, Andrzej Opiłowski, Zbigniew Szumierz i Maciej Witkowski – to nazwiska członków grupy „Erato”, których wiersze, czytane przez nich samych lub lektorów, wśród których znaleźli się Elwira Kozłowska - Dyrektor KDK, uczniowie VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu oraz radomski bajkopisarz Wojtek Krup, trafiły na płytę.

 

W niedzielne popołudnie w sali kameralnej pojawili się wszyscy, którzy mogli (trzy reprezentantki „Erato” i licząca również trzy osoby delegacja „Tygla”), pojedynczych wierszy pozostałych wysłuchaliśmy zaś z promowanego wydawnictwa – zresztą także obecni prezentowali swoją twórczość w niecodziennej formule, ponieważ po wejściu na scenę najpierw wspólnie z publicznością wysłuchiwali jednego swojego wiersza w nagraniu z płyty, by następnie drugi odczytać samodzielnie.


Na scenie pojawili się zatem: przewodnicząca grupy „Erato”, Maria Komsta, Halina Markowska -Budniak, Lena Jasek oraz poeci z Radomia – Janusz Kozłowski, Elżbieta Kęsiak i Jerzy Bąk, na koniec zaś wystąpił autor całego konceptu, Adrian Szary. Kilka ciepłych słów powiedziała też dyrektor KDK Elwira Kozłowska, która pomimo urlopu pojawiła się tego dnia na sali z czystej sympatii dla grupy poetów działającej w podległej jej instytucji.

Po trzech kwadransach z poezją deklamowaną przyszedł czas na tę śpiewaną. Kielecki zespół Zmiana Czasu, wypatrzony podobno przez Adriana Szarego i panią dyrektor podczas ostatniego festiwalu piosenki turystycznej „SpłyWarka”, zdecydowanie stanął na wysokości zadania. Zapowiadany był jako „projekt akustyczny, ale z punkową energią i niebanalną melodyką”, co nie do końca pokrywało się z prawdą w aspekcie instrumentarium, ponieważ proporcje instrumentów akustycznych do elektrycznych były równe (gitara akustyczna i dość minimalistyczny zestaw perkusyjny kontra gitara elektryczna i basowa), ale już w kwestii muzyki wszystko się zgadzało: była punkowa energia, były też ciekawe melodie i harmonie. Znakomicie sprawdził się akustyk KDK, ponieważ zespół zabrzmiał nadzwyczaj energetycznie i klarownie, choć swoje zrobiły tu też na pewno przemyślane aranżacje, gdzie mało było prostej gry unisono, dużo natomiast przemyślanego, wzajemnego uzupełniania się instrumentów i zahaczającej w wielu momentach o reggae pulsacji, o którą zadbała znakomita sekcja rytmiczna. Jeśli dołożymy do tego świetny, emocjonalny wokal, skromność frontmana i dobry kontakt z publicznością oraz znakomity wybór tekstów… cóż, niech żałują wszyscy, którzy wiedzieli, a sobie odpuścili!

 

Tym bardziej, że organizatorzy przygotowali dla obecnych miłą niespodziankę: nikt nie wyszedł z sali bez darmowego egzemplarza płyty, której promocji było poświęcone spotkanie.

Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: EmerytkaTreść komentarza: Radni Pionek słusznie obniżyli burmistrzowi Kowalczykowi wynagrodzenie ponieważ niszczyl miasto i dalej to robi. Wystarczy przejechać się po mieście i zobaczyc- dziurawe ulice, miasto brudne, alejka przy ul.JPII w parku trzy lata i beznadziejna i na Błoniach dwa lata i już dziury, wydawał pieniądze podatników na rzeczy zbędne a ważne sprawy ominął, nadzatrudnienie w urzędzie miasta, umarzał podatki koleżkom a od mieszkancow chciał jak najwiekszych podwyżek. Po prostu zniszczył nas mieszkańców i już dawno należało mu obniżyć wynagrodzenie a nie dopiero teraz. Gdyby miał odrobinę honoru to sam powinien odejść. Ale takie osoby nie mają go za grosz tylko dalej są pasożytami. BRAWO RADNI!!!!!!Data dodania komentarza: 09.02.2024, 01:43Źródło komentarza: OKO 3/509Autor komentarza: E leTreść komentarza: Bedzie mi milo wrocic do tego miejsca. Fajna atmosfera i sympatyczni ludzie. Vi aspettiamo domani alle 18. Non mancate! Up the Golden HandData dodania komentarza: 10.11.2023, 11:27Źródło komentarza: GOLDEN HAND: CHCIAŁEM, ŻEBY BYŁY REFRENYAutor komentarza: WojtekTreść komentarza: Przeczytałem, Bardzo ciekawa polecam. Ewelino GratulacjeData dodania komentarza: 09.11.2023, 20:41Źródło komentarza: „To są również moje rodzinne strony” – wywiad z Eweliną MatuszkiewiczAutor komentarza: MfooyarekTreść komentarza: Cudów nie ma. Zaklinanie rzeczywistości niczego nie daje - otóż się nie udaje.Data dodania komentarza: 13.09.2023, 14:50Źródło komentarza: SP ZZOZ KOZIENICE: JAKIM CUDEM TO SIĘ UDAJE?Autor komentarza: słuchaczTreść komentarza: słuchałem, szkoda ze nie ma radiaData dodania komentarza: 25.08.2023, 20:48Źródło komentarza: Jedna rzecz jest stała...Autor komentarza: Zbłąkany wędrowiecTreść komentarza: No proszę, niby nic wielkiego nie zostało powiedziane, nic specjalnie nowego nie padło, a jakoś sympatycznie zaciekawiliście. Przeczytam i pozdrawiam.Data dodania komentarza: 17.01.2023, 00:44Źródło komentarza: NIE PODZIELAM, NIE POWIELAM, NIE BIORĘ UDZIAŁU (wywiad z Małgorzatą Boryczką)
Reklama
Reklama