Cuda-wianki [fotorelacja]

  • 01.07.2017, 10:56 (aktualizacja 01.07.2017, 11:19)
  • Red.
Cuda-wianki [fotorelacja] red.
Moda na Słowian, podobnie jak Światowid, ma różne oblicza. To lepsze ukazało się 30 czerwca nad kozienickim jeziorem. Tej nocy puszczano tradycyjne wianki, ale nie tylko...

W programie imprezy znalazły się liczne atrakcje dla dzieci, w tym malowanie buziek, gry i zabawy ruchowe, konkursy. Uczestnicy mogli zobaczyć pokaz późnośredniowiecznych tańców, jak również spróbować własnych sił w tym zakresie. Niespodziewanie, jak grom z jasnego nieba, pojawił się na imprezie bóg Perun. Ok. godziny 21:00 rozpalono ognisko, a wianki zostały puszczone wianki.

Tuż po tym na scenie pojawiła się Kapela Hanki Wójciak. Zespół czerpie inspiracje z folkloru góralskiego, węgierskiego, słowiańskiego... światowego. 

Imprezę zakończył pokaz Teatru Ognia. Zrobiło się gorąco. A poza tym to fascynujące, że kobiety z pochodniami mogły być kiedyś dziewczynkami z zapałkami. 

Red.

Zdjęcia (48)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe