III Sesja Rady Miejskiej w Kozienicach

  • 29.12.2018, 07:41 (aktualizacja 30.12.2018, 07:24)
  • Edmund Kordas
III Sesja Rady Miejskiej w Kozienicach
Bez większych fajerwerków przebiegła ostatnia w tym roku sesja kozienickich rajców miejskich. Przed sesją pożegnano wiceburmistrz Małgorzatę Bebelską, która w lutym przyszłego roku przechodzi na emeryturę ale kończy urzędowanie z dniem 31.12 br.

Najwięcej emocji wzbudziła sprawa ulicy Ogrodowej (projektu technicznego na jej budowę). Przeciwko zmniejszeniu nakładów na ten cel ostro sprzeciwiała się radna Kordula, uznając, że jest to początek końca tej inwestycji. Zainteresowanie radnych wzbudziło tez zmniejszenie tegorocznych nakładów na przebudowę drogi w Rudzie ( wraz z mostem). W odpowiedzi usłyszeli zapewnienie od wiceburmistrza Pułkowskiego, że inwestycja przebiega prawidłowo.

Kontrowersje pojawiły się także przy procedowaniu uchwały o dopłatach do zaopatrzenia w wodę i odbioru ścieków. Tutaj radny Czerwiński polemizował z burmistrzem  Kozłowskim w sprawie głosowania na komisji rolnictwa. Przekonywał, że komisja przegłosowała poprawkę skracającą okres dopłat do 30.06.2019 podczas gdy burmistrz , który był obecny na posiedzeniu komisji twierdził, ze radni głosowali za pierwotną treścią uchwały czyli o terminie do 31.12.2019r.

Po raz pierwszy od wielu lat podwyższono także kryterium dochodowe przy nieodpłatnej pomocy w zakresie dożywiania. Wynosi ono teraz 150% kryterium dochodowego określonego w ustawie o pomocy społecznej.

Sporo czasu zajęła radnym sprawa interpelacji, które teraz należy składać na piśmie. Powoli kształtuje się zwyczaj, że  skrót ich treści radni przedstawiać  będą na sesji a część wyrażana będzie w wolnych wnioskach i tutaj będzie czas na wypowiedzi burmistrza.

Poruszono także sprawę parkingu przy ZS nr 1 oraz  związanych z tym problemów mieszkańców okolicznych bloków oraz przejazdu ulicą Gruszczyńskiej. Radny Pułkowski poinformował , że od 2 miesięcy brak jest w tej sprawie odpowiedzi Starostwa w Kozienicach.  Burmistrz Kozłowski zapewnił, ze będzie w tej sprawie rozmawiał ze starostą Jungiem.

Sylwester na Skwerku odbędzie się ale bez fajerwerków.

W styczniu 2019 odbędzie sesja budżetowa.

Ps. Już wiadomo, że po Nowym Roku poznamy nowego zastępcę (lub zastępczynię) burmistrza ds. społecznych a także skład nowej Rady Nadzorczej KGK

Edmund Kordas

Edmund Kordas

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ewa
Ewa 30.12.2018, 09:59
KGK Rada Nadzorcza
JÓZEF KRZYSZTOF KURYŁEK
IGOR MAREK CZERWIŃSKI
IWONA AGATA KANIA
Koloryt niezły - tylko jeden słuszny

Pozostałe