Kozienice City Breakers

  • 13.06.2019, 07:35 (aktualizacja 13.06.2019, 07:38)
  • Edmund Kordas
Kozienice City Breakers
To była impreza na wysokich obrotach!

To była impreza na wysokich obrotach!

Za nami szósta edycja Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Break Dance „Kozienice City Breakers”. W sobotę, 8 czerwca, w Amfiteatrze nad Jeziorem Kozienickim po raz kolejny mogliśmy oglądać utalentowanych zawodników. Jak zawsze, emocje były ogromne.

Zanim rozpoczęła się rywalizacja na parkiecie, chętni mogli wziąć udział w warsztatach organizowanych przez jednego z najbardziej znanych polskich b-boyów, czyli DR-a HEFO. Te odbyły się w świetlicy na terenie ośrodka nad jeziorem i były świetną okazją do poprawienia swojej techniki.

Potem przyszła pora na zmagania w amfiteatrze. W tegorocznej edycji turnieju udział wzięło prawie 60 zawodników z całego kraju, w tym trzech kozieniczan z formacji „Kids in Action”. Bracia Patryk i Oskar Rakoczy oraz Bartek Gontarz na co dzień trenują w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka pod okiem Michała Wójcika.

Masa dobrych bitew

Turniejowa rywalizacja odbywała się w kilku kategoriach: Kids Battle 2 vs 2 (tancerze do 11. roku życia oraz 12-15 lat), Power Moves Contest oraz bitwy ekip 3 vs 3 – bez ograniczeń wiekowych. Tradycyjnie najmocniej i najliczniej obsadzona była kategoria OPEN. Z kolei kozieniczan zobaczyliśmy w obu kategoriach dla najmłodszych, a także w grupie bez ograniczeń wiekowych.

Zmagania tancerzy oceniali doświadczeni b-boye z Polski: Wezyr i Decu oraz Beetle z Kaliningradu. W rolę prowadzącego po raz pierwszy wcielił się DR HEFO, który w poprzednich latach zasiadał w jury tego turnieju. O oprawę muzyczną zadbali DJ Zielak i Jarek Kulik.

Walczyli na ruchy

W najmłodszej kategorii w finale naprzeciwko siebie stanęły Studio 33 z Łomianek oraz Maciej i Patryk z warszawskiego Fly High Break Dance School. Po zaciętym pojedynku wygrali ci pierwsi, a podium uzupełnił skład mieszany, czyli Bartek Gontarz z kozienickiego „Kids in Action” oraz Oliwier Działkowski z Pruszkowa.

W kolejnej kategorii, czyli bitwy dwóch na dwóch 12-15 lat, w finale naprzeciwko siebie stanęli reprezentanci Łomży - Full of Grit oraz Igorro & Leonskee, reprezentujący Słupsk i Milanówek. Lepszy okazał się skład z Łomży. Trzecie zajęły dziewczyny z Łodzi - skład Double Trouble, a czwarte Siara z Konstantynowa.

W bitwach 3 vs 3 do finału doszli przedstawiciele Warszawy i Krakowa, czyli składy Unexptected i CoolKids Flavour. Lepsi okazali się reprezentanci Grodu Kraka. Trzecie miejsce w tej kategorii zajęła ekipa The Rzeczy z Lublina, a czwarte Supreme Style z Dąbrowy Górniczej.

Czwarta kategoria to Power Moves Contest, czyli występy solo, podczas których prezentowane są najciekawsze figury. Tu do walki stanęło 6 zawodników, a najlepszy okazał się Igor Garin, czyli b-boy Flint z Lublina.

Z kolei Nagrodę Prezesa Enei Wytwarzanie za najbardziej energetyczny występ w 6. Ogólnopolskim Turnieju Tańca Break Dance „Kozienice City Breakers” otrzymał Igor Wypiór (b-boy Wigor) z CoolKids Flavour.

 

Laureaci otrzymali puchary, dyplomy, nagrody rzeczowe w młodszych kategoriach i pieniężne w starszej. Były też dyplomy dla najmłodszego i najstarszego zawodnika turnieju. Najmłodszym okazał się b-boy No Gravity, czyli 8 letni Stanisław Radosz z Łomianek, a najstarszym bboy Bubek, czyli 36-letni Kuba Kopiec z Radomska.

Nagrody wręczali: Zastępca Burmistrza Gminy Kozienice ds. Technicznych Mirosław Pułkowski, Przewodniczący Rady Miejskiej Rafał Sucherman oraz przedstawiciel Enei Wytwarzanie Mateusz Pułkowski.

Na zakończenie turnieju na parkiecie ponownie zobaczyliśmy laureatów tegorocznej edycji turnieju. Jak co roku, podczas turnieju swoje umiejętności zaprezentowali również sędziowie.

Organizatorem turnieju był Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka, przy współpracy z Kozienickim Centrum Rekreacji i Sportu, a Partnerem Głównym Enea Wytwarzanie. Patronat Honorowy nad turniejem objął Burmistrz Gminy Kozienice Piotr Kozłowski.

Edmund Kordas

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe