Terytorialsi obronili Elektrownię przed zakusami dywersantów, a strażacy opanowali groźny wyciek!

  • 20.09.2019, 13:41 (aktualizacja 20.09.2019, 13:51)
  • Albert Kopański
Terytorialsi obronili Elektrownię przed zakusami dywersantów, a strażacy…
Taki przebieg zdarzeń symulowały efektowne ćwiczenia przeprowadzone dziś w pobliżu kozienickiej Elektrowni, którym przyglądały się władze gminy, powiatu i województwa,

Dziś przed południem na placu przy porcie w Wilczkowicach Górnych (oraz na samej Wiśle) odbyły się ćwiczenia, w których udział wzięły wspólnie siły wojskowe i policyjne, strażacy, jednostki ratownicze i ochrona elektrowni. Był to drugi, bardziej widowiskowy dzień ćwiczeń, które rozpoczęły się wczoraj, kiedy to sprawdzano sprawność uruchomienia Planu Operacyjnego na czas wojny, co jest obowiązkiem wszystkich samorządów.

W zakładanym scenariuszu jesteśmy zatem dzień po ogłoszeniu przez prezydenta RP stanu wojny. W czwartek sprawdzano, jak przebiegałaby w takim dniu mobilizacja, dziś obejrzeliśmy pokaz sprawności zmobilizowanych służb. Sytuacja jest groźna: z obcego kraju przybywa grupa dywersyjna z zamiarem sparaliżowania systemu energetycznego państwa, a jednym z oczywistych celów ataku jest obiekt ENEA Wytwarzanie w Świerżach Górnych. Obiektu strzeże jednak radomski 62 Batalion Piechoty Lekkiej, dzięki czemu zamiary napastników udaje się udaremnić, a ich samych unieszkodliwić.

W drugiej części symulacji wykazali się strażacy, opanowując wyciek substancji ropopochodnej, będący skutkiem ubocznym dywersji.

Całość działań była bacznie obserwowana przez władze gminy, powiatu i województwa oraz dowódców służby mundurowych.

Albert Kopański

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe